ZLOT GWIAŹDZISTY VII edycja - "Śladami Polaków wykorzystywanych do prac
    przymusowych w latach 1939 - 1956"
- 24 kwietnia 2008r

Prace uczniów dostarczone na konkurs - format PDF
(proszę poczekać podczas otwierania pliku)

Wyróżnienie

24 kwietnia 2008 roku w Opactwie ss. Benedyktynek w Jarosławiu  po raz siódmy miała miejsce uroczystość patriotyczno - religijna pod hasłem: "Zlot Gwiaździsty - Śladami Polaków wykorzystywanych do prac przymusowych w latach 1939 - 1956".
Celem tegorocznego Zlotu było poznanie i udokumentowanie przez młodzież losów Polaków na frontach II wojny światowej,  ich ciężkiej i katorżniczej pracy, a nade wszystko ocalenie od zapomnienia ich przeżyć i cierpień. Do niniejszego konkursu przystąpili uczniowie byłego województwa przemyskiego. Wśród nich znalazły się cztery uczennice naszej szkoły tj.
Paulina Bednarska - kl. VI b, Dorota Pupka - kl. VI d,  Monika Kisiel - kl. V b i Paula Naskręska kl. V b.
Każda z ich pisemnych prac ujęta była w jednym tomie. Do każdej z nich dołączono nośnik cyfrowy z elektronicznym zapisem tekstu pracy w formacie MsWord oraz PDF.
Komisja konkursowa oceniła prace naszych uczennic bardzo wysoko. Monika Kisiel zdobyła
I miejsce, zaś Paulina Bednarska, Dorota Pupka oraz Paula Naskręska otrzymały wyróżnienie.
W uroczystościach brali udział w/w uczniowie wraz z p. Ireną Kornak, nauczycielem historii oraz uczniowie klasy V "b" pod opieką wychowawcy p. Renaty Wojtowicz. Obecny był także poczet sztandarowy.
Po Mszy św. na placu Sióstr Benedyktynek odbyło się rozdanie nagród. Następnie wszyscy uczestnicy zlotu zostali zaproszeniu na grochówkę.
      Zdjęcia do galerii z uroczystości wykonała uczennica klasy V "b" - Anna Barańska.

nauczyciel Grzegorz Kulas

Dyplom dla Moniki Kisiel - kl. V b - I miejsce

.

Dyplomy dla Pauliny Bednarskiej - kl. VI b, Doroty Pupki kl. VI d i  Pauli Naskręskiej kl. V b - uczennice zostały wyróżnione.

:: GALERIA ::

foto: Anna Barańska kl. V "b"