sp4jaroslaw

Gazetka Szkolna

Święto Szkoły

Odział zerowy w naszej szkole - 2011/2012

Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenastego Listopada (…) I my „zerowiacy”
o tym pamiętamy, dlatego dzisiaj się spotykamy…”-tymi słowami dzieci z „0” c przywitały publiczność szkoły 9-tego listopada 2011. Dzieci zaprezentowały małą lekcję historii w postaci montażu słowno- muzycznego. Na uroczystości gościliśmy uczniów ze szkoły, nauczycieli i rodziców. W przededniu uroczystości dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony-będącymi znakiem radości ze zbliżającego się święta Ojczyzny. Jednym z punktów programu była inscenizacja legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, z której widownia dowiedziała się: Jak powstało państwo polskie? Jaką nazwę nosiła pierwsza stolica naszego kraju?
I dlaczego w godle Polski znajduje się orzeł biały? W przedstawieniu poza legendą znalazły się również wiersze: „Kto Ty jesteś?”, „11 listopada”, „Piękna nasza Polska cała” i inne. Śpiewane były również utwory patriotyczne takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Mój dom” i „Rota”. Pięknym akcentem był taniec narodowy - polonez, w wykonaniu dzieci z grupy „O” a, przygotowany przez panią Halinę Markowicz. Dzieci w pięknych strojach w sposób podniosły ukazały lekcję patriotyzmu i przynależności narodowej. Chciałabym bardzo serdecznie jeszcze raz podziękować za pomoc i wsparcie okazane w trakcie obchodów
„Święta Niepodległości Polski” rodzicom i kolegom z pracy.

Wychowawca „0” c -Joanna Fac

wrzesień 2011

W nowym roku szkolnym w naszej „czwóreczce” pojawiły się, aż trzy „zeróweczki” i jedna pierwsza klasa składająca się z samych sześciolatków. Dzieci w szybkim tempie zaklimatyzowały się w szkole. Bardzo lubią poznawać literki, liczyć, tańczyć, śpiewać, rysować, oraz wspólnie się bawić. Chętnie korzystają z zajęć dodatkowych w których poznają język angielski, biorą udział w bezpłatnych zajęciach rytmicznych i religii. Codziennie chodzą na spacery do parku. Dużym powodzeniem cieszą się nasze szkolne obiadki. W grupie „0”A jest 24 dzieci, wychowawcą jest pani mgr Halina Markowicz. W „0”B jest 23 dzieci, wychowawca to pani mgr Renata Mazur. A w „0”C natomiast jest 24 dzieci,
a wychowawcą jest mgr Joanna Fac. W pierwszej klasie mamy 22 sześcioletnich uczniów, których wychowawcą jest mgr Dorota Husar –Baran. Po realizacji podstawy programowej w grupach dzieci odprowadzane są do świetlicy, gdzie spędzają popołudnie z panią mgr Agatą Krasowską, którą wspomagają panie Małgorzata Fleszar i Kinga Szpilka. Cieszymy się, że w tak „bezbolesny” sposób udało się maluchom wkroczyć w szkolne mury. Trzymamy kciuki za wszystkie sześciolatki w szkole.

Joanna Fac

klasa "0" A

klasa "0" B

klasa "0" C

klasa I E

Klasa zerowa w roku szkolnym 2010/2011

Rok szkolny 2009/2010

1 września roku szkolnego 2009/2010 naukę w naszej szkole rozpoczęło 21 uczniów nowo utworzonego oddziału "0".
W pięknie przygotowanej sali dzieci uczyły się, jak należy zachowywać się
w szkole, co znaczy być uczniem, poznawały siebie i nową rzeczywistość,
w której się znalazły. Czas nauki i zabawy pod opieką wychowawcy mgr Beaty Łuc-Piela szybko minął, każdy uczeń był gotowy, aby we wrześniu kontynuować naukę w klasie pierwszej.
25 VI odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Były galowe stroje, polonez i pamiątkowe książeczki, które każdemu uczniowi wręczyła Pani Dyrektor mgr Filomena Górecka-Bedla.
Niejedna łza kręciła się w oku - z jednej strony ze smutku - bo coś się skończyło, z drugiej z radości, że po wakacjach spotkamy się w ławkach w pierwszej klasie.

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 - galeria