English version

sp4jaroslaw

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka Szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

Święto Szkoły

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

 

 
 
 

Odział zerowy w naszej szkole - 2011/2012

 

  9 listopada
   
 

   Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenastego Listopada (…) I my „zerowiacy”
o tym pamiętamy, dlatego dzisiaj się spotykamy…”-tymi słowami dzieci z „0” c przywitały publiczność szkoły 9-tego listopada 2011. Dzieci zaprezentowały małą lekcję historii w postaci montażu słowno- muzycznego. Na uroczystości gościliśmy uczniów ze szkoły, nauczycieli i rodziców. W przededniu uroczystości dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony-będącymi znakiem radości ze zbliżającego się święta Ojczyzny. Jednym z punktów programu była inscenizacja legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, z której widownia dowiedziała się: Jak powstało państwo polskie? Jaką nazwę nosiła pierwsza stolica naszego kraju?
I dlaczego w godle Polski znajduje się orzeł biały? W przedstawieniu poza legendą znalazły się również wiersze: „Kto Ty jesteś?”, „11 listopada”, „Piękna nasza Polska cała” i inne. Śpiewane były również utwory patriotyczne takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Mój dom” i „Rota”. Pięknym akcentem był taniec narodowy - polonez, w wykonaniu dzieci z grupy „O” a, przygotowany przez panią Halinę Markowicz. Dzieci w pięknych strojach w sposób podniosły ukazały lekcję patriotyzmu i przynależności narodowej. Chciałabym bardzo serdecznie jeszcze raz podziękować za pomoc i wsparcie okazane w trakcie obchodów
„Święta Niepodległości Polski” rodzicom i kolegom z pracy.

Wychowawca „0” c -Joanna Fac
 

 
  wrzesień 2011
   
 

  W nowym roku szkolnym w naszej „czwóreczce” pojawiły się, aż trzy „zeróweczki” i jedna pierwsza klasa składająca się z samych sześciolatków. Dzieci w szybkim tempie zaklimatyzowały się w szkole. Bardzo lubią poznawać literki, liczyć, tańczyć, śpiewać, rysować, oraz wspólnie się bawić. Chętnie korzystają z zajęć dodatkowych w których poznają język angielski, biorą udział w bezpłatnych zajęciach rytmicznych i religii. Codziennie chodzą na spacery do parku. Dużym powodzeniem cieszą się nasze szkolne obiadki. W grupie „0”A jest 24 dzieci, wychowawcą jest pani mgr Halina Markowicz. W „0”B jest 23 dzieci, wychowawca to pani mgr Renata Mazur. A w „0”C natomiast jest 24 dzieci,
a wychowawcą jest mgr Joanna Fac. W pierwszej klasie mamy 22 sześcioletnich uczniów, których wychowawcą jest mgr Dorota Husar –Baran. Po realizacji podstawy programowej w grupach dzieci odprowadzane są do świetlicy, gdzie spędzają popołudnie z panią mgr Agatą Krasowską, którą wspomagają panie Małgorzata Fleszar i Kinga Szpilka. Cieszymy się, że w tak „bezbolesny” sposób udało się maluchom wkroczyć w szkolne mury. Trzymamy kciuki za wszystkie sześciolatki w szkole.

Joanna Fac
 

     
 

klasa "0" A

 

klasa "0" B

   

 

 

klasa "0" C

 

klasa I E

     
 
 
 
 
 
 

Klasa zerowa w roku szkolnym 2010/2011
 

   
     
     
     
 
 
Rok szkolny 2009/2010
 

1 września roku szkolnego 2009/2010 naukę w naszej szkole rozpoczęło 21 uczniów nowo utworzonego oddziału "0".
W pięknie przygotowanej sali dzieci uczyły się, jak należy zachowywać się
w szkole, co znaczy być uczniem, poznawały siebie i nową rzeczywistość,
w której się znalazły. Czas nauki i zabawy pod opieką wychowawcy mgr Beaty Łuc-Piela szybko minął, każdy uczeń był gotowy, aby we wrześniu kontynuować naukę w klasie pierwszej.
25 VI odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Były galowe stroje, polonez i pamiątkowe książeczki, które każdemu uczniowi wręczyła Pani Dyrektor mgr Filomena Górecka-Bedla.
Niejedna łza kręciła się w oku - z jednej strony ze smutku - bo coś się skończyło, z drugiej z radości, że po wakacjach spotkamy się w ławkach w pierwszej klasie.

 

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 - galeria