English version

sp4jaroslaw

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

Święto Szkoły

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

WYDARZENIA - Rok szkolny 2006/2007
 
 
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczyste apele dla uczniów I i II etapu - zapraszamy do galerii.
  klasy I - III klasy IV - VI


 Od 12 do 25 lutego trwały ferie zimowe. W tym czasie w szkole m.in  została przeprowadzona próba złożenia sceny na której uczniowie będą mogli występować  - galeria -

 

kliknij tutaj

 

Od początku roku szkolnego działa przy szkolnej bibliotece Klub Dobrej Książki. Uczniowie do niego należący zajmują się m.in. pisaniem recenzji ciekawych książek, które oferuje nasza biblioteka. Recenzje można czytać na łamach szkolnego czasopisma Czwórka”.

 
8 lutego odbyła się  dyskoteka karnawałowa. Do godziny 14.15 bawili się uczniowie I etapu nauczaniu klasy I - III. Natomiast od godz. 16.15 - 19.15 uczniowie II etapu klasy IV - VI.
 
W szkolnej świetlicy miał miejsce konkurs pod hasłem „Taniec z Gwiazdami”.
 

1 lutego uczniowie klas VI zostali objęci ankietą Kuratoryjną na temat zjawiska przemocy
i agresji - ankieta wypełniana była przez uczniów w formie elektronicznej w pracowniach komputerowych

 

Czy każda decyzja jest aktem wyboru?- to temat szkolnej debaty, w której 1 lutego uczestniczyli uczniowie klas 4-6.

 

Nasi uczniowie przyłączyli się do przeprowadzanej w Jarosławiu zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Małej Kapeli Gorących Serc. Kwestowali na ulicach oraz
w szkole. Pierwsza z akcji ma wymiar ogólnopolski. Zbierane pieniądze pozwalają na zakup sprzętu m.in. dla szpitali, przychodni i pogotowia ratunkowego  w różnych stronach naszego kraju. Natomiast Mała Kapela Gorących Serc zbiera na sprzęt dla jarosławskiej służby zdrowia. Pierwsza zbiórka miała miejsce 14 stycznia, druga – dwa tygodnie później.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczniowie klasy I c odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pełkiniach.

 

Styczeń obfitował w jasełka. Sukcesem zakończył się udział naszych reprezentantów w X Spotkaniach Teatralnych „Jasełka 2007”, których organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury. Jasełka dla rodziców przedstawili uczniowie klasy I a i V b, a dzieci ze świetlicy uczestniczyły
z rodzicami w spotkaniu opłatkowym.

 

Klasa VI a wygrała szkolne rozgrywki koszykówki dziewcząt.

 

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, odbyły się klasowe spotkania wigilijne,
a następnie wszyscy obejrzeli program z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

 

25. rocznica ogłoszenia stanu wojennego (13 XII) była okazją do udziału naszych przedstawicieli w miejskich obchodach tej rocznicy. Poczet sztandarowy udał się do Opactwa Sióstr Benedyktynek, gdzie uczestniczył w jubileuszowej  Mszy św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Józefa Michalika.

 
Jak zawsze,  6 grudnia szkołę odwiedził św. Mikołaj
 

30 listopada bawiliśmy się na dyskotece andrzejkowej.

 

Na czym polega praca policjanta – tego dowiedzieli się uczniowie podczas świetlicowego spotkania z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, panem Tomaszem
Mazurem

 

Portret Pani Jesieni” – to tytuł plastycznego konkursu dla dzieci ze świetlicy. Pierwsze miejsce zajął Piotr Jaromi, kolejne dwa – Dominika Krzebiot (II) i Kinga Gołąb (III).

 

Kacper Mazerant został „Świetlicowym super chłopcem”. W zmaganiach o ten tytuł pokonał wielu konkurentów – m.in.   Kacpra Litwiaka (drugie miejsce) i Tomasza Jońca (trzecia pozycja).

 

Tradycyjnie już przyłączyliśmy się do zbiórki monet w związku z cykliczną, ogólnopolską akcją charytatywną „Góra grosza”. Zebrane pieniądze wspomogą podopiecznych Domów Dziecka. Wsparliśmy też niepełnosprawnych, kupując zakładki – cegiełki w cenie 1 zł.

 

Coroczne Święto Szkoły i jej Patrona obchodziliśmy 28 listopada. Uczniowie klas 1-3 i 4-6 przygotowali programy artystyczne poświęcone naszej szkole i Stefanowi Żeromskiemu. Z tej okazji wszyscy wzięli udział we Mszy św. w kościele Matki Bożej Bolesnej. W świętowaniu towarzyszyli nam goście: przeor klasztoru Dominikanów, o. Jakub Kruczek oraz panowie: burmistrz Andrzej Wyczawski, wiceburmistrz Bogdan Wołoszyn, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Marek Piotrowski i pracownik tego wydziału, Wiktor Szajowski. Uroczystościom towarzyszyło oficjalne otwarcie i poświęcenie nowoczesnej stołówki szkolnej.

::. 

zapraszamy do galerii --- kliknij tutaj --- zapraszamy do galerii .::
11 listopada uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Święta Niepodległości.
 

Cała Polska czyta dzieciom” – pod tym hasłem nieprzerwanie trwa ogólnopolska akcja,
w której nieustannie uczestniczy nasza szkoła. Obecnie świetlicowym dzieciom regularnie czytają: siostra Małgorzata Serafinko (nasza katechetka) oraz pani E. Kuchta – kierownik Biblioteki Dziecięcej w Jarosławiu.

 

Szczególne chwile przeżyły 26 października dzieci z klas pierwszych naszej szkoły oraz ich rodzice i nauczyciele. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia. Nowością w tegorocznej uroczystości było złożenie przez rodziców przyrzeczenia, w którym obiecali pomagać swoim dzieciom w nauce i rozwiązywaniu problemów. Osobne pasowanie miało miejsce w świetlicy – na świetlicowego kolegę lub koleżankę.

 

37 reklamówek pełnych praktycznych prezentów przekazali uczniowie młodszych klas podopiecznym Schroniska im. św. Brata Alberta w Jarosławiu. Tradycyjnie już wizyta w domu opieki nie ograniczyła się do przekazania darów. Dzieci spotkały się z pensjonariuszkami
i zaprezentowały program poetycko – muzyczny. Jak zwykle odbyła się też wspólna modlitwa różańcowa. Zbiórka darów i wizyta u samotnych pań odbyła się w ramach cyklicznego dzieła „Okaż miłosierdzie drugiemu człowiekowi.  Najwięcej podarunków przekazali uczniowie klas:
I b, I c, II e i III d.
Kolejne spotkanie z mieszkankami domu przy ul. Jasnej odbyło się
z okazji Bożego Narodzenia.

 

W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych odbyły się 2 akcje charytatywne. Coroczna akcja„Znicz” pozwoliła przekazać dochód ze sprzedaży nagrobnych lampionów na potrzeby Domu Dziecka w Jarosławiu. Przyłączyliśmy się także do wojewódzkiej zbiórki zniczy na groby Polaków spoczywających na cmentarzu we Lwowie. Aż połowa zebranych lampionów na terenie całego Podkarpacia, pochodziła z Jarosławia.

 

Z okazji Dnia Papieskiego (16 X), na parterze szkoły można było oglądać różańce (m.in.
z kasztanów) i serca wykonane przez uczniów na specjalny konkurs, a zadedykowane Janowi Pawłowi II.

 
We wrześniu uczniowie wybrali nowy samorząd szkolny oraz rzecznika praw ucznia. Funkcję rzecznika uczniowie powierzyli na kolejny rok nauczycielowi matematyki, panu Wojciechowi Mazurowi. W skład samorządu weszło dziesięciu piąto- i szóstoklasistów. Każdy  zespół  klasowy  wystawił  kandydatów do  nowego  samorządu.  Spośród nich wszyscy uczniowie wyłonili swoich faworytów. 

Najwięcej  głosów zdobył Jakub  Wilczyński  z kl. VI c,  zostając tym samym  przewodniczącym samorządu.

Funkcję   wiceprzewodniczących   pełnią: Aleksandra  Piotrów (VI a)
                                                                           Aleksandra
Matrejek (VI d)

W skład  samorządu  weszli   również:  Anastazja  Pałka (VI  a), Kamila  Kędzior  (VI b), Agnieszka  Kamińska  (VI b), Olga  Magnuszewska  (V  a), Adrianna  Gamrat (V  a), Jagoda  Osada  (V  c) oraz Jakub  Wasiewicz  (V d).

 
Nasi przedstawiciele uczestniczyli we wrześniu w miejskich  uroczystościach. W Ośrodku Kultury
i Formacji Chrześcijańskiej reprezentanci SP 4 wzięli udział w Dniu Sybiraka, a w Kolegiacie –
w Mszy św. dziękczynnej
byłego katechety naszej szkoły, ks. prałata Władysława Janeczki za liczne powołania kapłańskie i zakonne wśród uczniów (51 księży i 5 sióstr zakonnych).
 
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca, która odbyła się 28 września, była okazją do pierwszej w tym roku szkolnym wspólnej zabawy przy muzyce. Z kolei klasa VI d świętowała ten dzień wraz
z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
 

Mszą św. w kościele Matki Bożej Bolesnej oraz spotkaniami z panią Dyrektor szkoły
i wychowawcami rozpoczęliśmy 4 września nowy rok szkolny.

 
 
Rok szkolny 2004/2005
 

Aleksandra Raczyńska z kl. V a wygrała  Konkurs Piosenki Europejskiej, który odbył się w Gimnazjum nr 3. Zwyciężczyni zaśpiewała piosenkę „Beautiful”. Drugim reprezentantem naszej szkoły, który popisał się talentem wokalnym, był Karol Argasiński z VI c. Zaprezentował on utwór  „Mack the Knife”.

21 i 22 lutego były dla nas czasem rekolekcji wielkopostnych. Nauki i nabożeństwa odbywały się w parafii Matki Bożej Bolesnej.

Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu konkursów interdyscyplinarnych. Wśród laureatów i finalistów są nasi uczniowie. Oto wyniki:

Konkurs przedmiotów humanistycznych

   Laureat: Monika Kaliciak (kl. VIa)

   Finaliści: Anna Lasek (VI e) i Joanna Wolańska (VI a)

Konkurs przedmiotów matematyczno – przyrodniczych

   Laureat: Piotr Kozakiewicz (VI a)

   Finalista: Monika Kaliciak (VI a)

 

„(...) bo miłość jest życia rdzeniem” – pod takim tytułem 18 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury przedstawiliśmy program o patronie naszej szkoły, Stefanie Żeromskim.

Spektakl obejrzeli uczniowie jarosławskich gimnazjów i uczniowie klas szóstych naszej szkoły.  Dekoracje sceny i stroje młodych aktorów przeniosły widzów w czasy Stefana Żeromskiego. Oglądający mieli okazję śledzić losy patrona  „czwórki” oraz tych, których kochał – pierwszej żony Oktawii Rodkiewiczowej z Radziwiłłowiczów, córek : Heni i Moniki oraz drugiej żony, Anny Zawadzkiej.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 4 - 6: Karol Argasiński, Izabela Glac, Magdalena Szulc, Aleksandra Raczyńska, Aleksandra Łyżeń, Aleksandra Piotrów oraz uczennica klasy 1, Kamila Lipiec.

Zima jak się patrzy - a więc rozpoczęliśmy wyprawy na kuligi, m.in. do Radawy i Helusza.

12 lutego grupa dzieci świetlicowych wystąpiła w Miejskim Ośrodku Kultury podczas 2 Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Bajkowy Świat”.

Monika Kaliciak, Anna Lasek, Joanna Wolańska, Beata Tracz, Karol Podlipski i Piotr Kozakiewicz - to nasi koledzy, którzy reprezentowali szkołę podczas drugiego etapu konkursów bloku przedmiotów humanistycznych i matematyczno - przyrodniczych. Zmagania odbyły się 8 i 9 lutego w Rzeszowie. Na wyniki trzeba poczekać 2 tygodnie.

Przemocy i sposobom jej zwalczania poświęcone były obrady sejmiku szkolnego, który zebrał się 7 lutego. Debatę przygotowali: pani pedagog oraz opiekunowie i członkowie samorządu szkolnego.

Przyłączyliśmy się do akcji zbierania surowców wtórnych. 3 i 4 lutego przed szkołą stały specjalne kontenery m.in. na puszki i butelki.

Karnawał to czas beztroskiej zabawy. 3 lutego uczniowie klas 4 - 6 bawili się na dyskotece. 4 dni później odbyła się zabawa dla młodszych dzieci, podczas której  przeprowadziliśmy loterię fantową. Dochód przeznaczony jest na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki.

Włączyliśmy się w powiatową akcję charytatywną „Mała Kapela Gorących Serc”. 31 stycznia i 1 lutego każdy mógł wrzucić monetę do specjalnej puszki albo kupić pieczone serduszko. Zebrane pieniądze pomogą zaopatrzyć jarosławski szpital i pogotowie w nowy sprzęt.

Grupa świetlicowych dziewczynek zaprezentowała się 7 stycznia podczas  V Międzyświetlicowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Przemyślu.

„Otulić  miłość” - pod takim tytułem 4 stycznia w hotelu „Hetman” odbyło się kolejne „Spotkanie z muzą”, w którym uczestniczyły dzieci z naszej świetlicy. Honorowym gościem była popularna aktorka, Dorota Segda. Ta znana postać ze szklanego ekranu czytała wiersze z tomiku „Otulić miłość”, wśród których znalazły się także utwory dzieci ze świetlicy. Na koniec pani Segda i my mieliśmy okazję wypowiedzieć się dla Radia Rzeszów i Radia Via. 

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy zajęcia na krytej pływalni i są już efekty. Podczas I Mikołajkowych Zawodów Pływackich odnieśliśmy sukcesy. Oto one:

I miejsce w pływaniu motylkowym Maciej Staniszewski, kl. VI c

II miejsce w pływaniu klasycznym Adam Boryło, kl. VI b

II miejsce w pływaniu klasycznym Mateusz Zbyradowski, kl. V c

II miejsce w pływaniu kraulem Joanna Olszańska, kl. VI b

II miejsce w pływaniu grzbietowym Justyna Kozdrowicka,  IV c

III miejsce w pływaniu kraulem Sebastian Dusiło, kl. VI b

III miejsce w pływaniu kraulem Karol Rak, kl. V c

 

Nasi zawodnicy w minipiłce ręcznej mogą poszczycić się drugim (dziewczęta) i trzecim miejscem (chłopcy) w mieście.

 

Kolejnym przejawem naszej przyjaźni z podopiecznymi  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego była wspólna wieczerza wigilijna.

 

Przed świętami przekazaliśmy prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka i świetlicy środowiskowej przy parafii Chrystusa Króla. Dary kupiliśmy za pieniądze zgromadzone dzięki sprzedaży nagrobnych lampionów podczas akcji „Znicz”. Zorganizowaliśmy też zbiórkę zabawek, które otrzymały biedniejsze dzieci.

 

6 grudnia gościliśmy w szkole sympatycznego pana z siwą brodą, który przyniósł prezenty. Mowa oczywiście o św. Mikołaju.

Szóstoklasiści zmierzyli się 30 listopada z ogólnopolskim testem próbnym. Właściwy test napiszą na wiosnę.

 

Dyskoteka andrzejkowa (25 listopada) była dla nas okazją do dobrej zabawy.

 

Msza  św. w kościele Matki Bożej Bolesnej oraz uroczysty program złożyły się na obchody czterdziestej rocznicy powstania naszej szkoły, które świętowaliśmy 20 listopada. Naszymi gośćmi byli m.in. : p. burmistrz Janusz Dąbrowski, p. wiceburmistrz Tadeusz Pijanowski, p. naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bogusław Wołoszyn, p. wizytator Elżbieta Lemek, dyrektorzy innych szkół oraz byli nauczyciele i pracownicy „czwórki”. Wszyscy zebrani obejrzeli program „Miłość jest życia rdzeniem”, poświęcony Stefanowi Żeromskiemu i jego bliskim. Wzięli także udział w wieczorze wspomnień.

16 i 17 listopada braliśmy udział w I etapie interdyscyplinarnych konkursów przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych. Wyniki poznamy w grudniu.

Prawie 500 książek zebraliśmy na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie, przyłączając się w ten sposób do akcji Miejskiego Ośrodka Kultury i Polskiego Związku Wschodniego. Przekazaliście książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych o różnej tematyce. 

Jak walczyć z korupcją i jej zapobiegać? – nad tym problemem zastanawialiśmy się wspólnie z młodzieżą innych szkół 8 listopada w sali narad Urzędu Miasta. Gościem specjalnym była p. Julia Pitera z Warszawy.

Zakończyła się coroczna akcja „Znicz”. Dochód ze sprzedaży nagrobnych lampionów tradycyjnie przeznaczymy na potrzeby Domu Dziecka w Jarosławiu. 

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas I–III i IV–VI przygotowali programy artystyczne. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach tego ważnego święta.

Pierwszoklasiści przeżywali 28 października swój niezapomniany  dzień – pasowanie przez panią dyrektor na ucznia.


Rok szkolny 2003/2004

22 czerwca świętowaliśmy 10-lecie współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Wynikiem stałej współpracy są wspólne wycieczki, wizyty w teatrze i filharmonii, dyskoteki.


2 czerwca uczestniczyliśmy na Szkolnym Stadionie w Święcie Sportu. Wielu z nas włączyło się w różnego rodzaju zawody.


W miłej atmosferze odbyły się obchody Dnia Dziecka na terenie przed szkołą. atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia i kiełbaski z grilla.

Tak trzymać!

W każdym roku szkolnym jest kilka dat szczególnych. Jedną z nich zapewne jest DZIEŃ DZIECKA – któż tego nie pamięta, zwłaszcza z lat dzieciństwa.

Z okazji tego niecodziennego święta odbywa się dużo imprez czy też „słodkich” spotkań.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu również stanęła na wysokości zadania i 31 maja na placu szkolnym odbył się wspaniały festyn, który na długo zapadnie w pamięci uczestników, ale i zarazem organizatorów. Głównie z powodu, że po raz pierwszy obchody Dnia Dziecka miały charakter pikniku sportowo-rozrywkowego na świeżym powietrzu, a wielki wysiłek nauczycieli, rodziców i sponsorów został wynagrodzony wspaniałą zabawą podopiecznych (zobacz galerię).

W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I – III, nauczyciele, rodzice i oczywiście nie mogło zabraknąć naszych „starych znajomych” – wychowanków jarosławskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z wychowawcami mgr Martą Jartym i mgr Agnieszką Kałamarz-Drozdowicz.

Głównymi atrakcjami festynu były m. in. wyśmienita zabawa na dmuchanej zjeżdżalni, „kąpiel” w basenie z piłeczkami, gry, konkursy, wspólne grillowanie, spożywanie słodkości.

Kwestią wartą podkreślenia i godną do naśladowania jest fakt, że dzieci z klas Ie i Id wraz z wychowawcami – mgr Teresą Bielą i mgr Martą Argasińską, organizowały w ciągu całego roku szkolnego kiermasze ozdób świątecznych- bożonarodzeniowych i wielkanocnych, przedstawienia jasełkowe dla rodziców i nauczycieli – z których dochód przeznaczony został na organizację festynu z okazji Dnia Dziecka. Doprawdy rzecz bez precedensu, więc nic dziwnego, że taki wysiłek wsparli pomocą finansową kolejni sponsorzy – Zakłady Energetyczne, OWENS-ILLINOIS, PSS „Społem”, Zakład LU, wyroby garmażeryjne – Zakład OLIMPEK a napoje Hurtownia „ŻYWIEC” z Jarosławia. Ponadto każda klasa otrzymała prezent ufundowany przez
Państwa Staniszewskich w formie sprzętu sportowego.

Wielka, nieopisana radość zagościła wśród uczniów podczas pikniku i już dziś myślimy o takiej organizacji doskonałej zabawy w nowym roku szkolnym.


Włączyliśmy się w miejskie obchody XI Ogólnopolskich Dni Europejskich. Uczestniczyliśmy w Paradzie Schumana. Natomiast 27 i 28 maja urządziliśmy Szkolne Dni Europejskie, na które złożyła się prezentacja kultury europejskiej oraz debata dotycząca roli Polski w kulturze Europy.


"Na zielonym obrusie łąk" - to tytuł konkursu recytatorskiego, odbywającego się w ramach zajęć koła polonistycznego. Do konkursu mógł przystąpić każdy uczeń klas 4-6.

Oto wyniki:

Klasy IV: I miejsce Iwona Bielówka (4 d), II miejsce Aleksandra Ilić (4 d), III miejsce Paulina Nepelska (4 d).

Klasy V: I miejsce Monika Kaliciak (5 a), II miejsce Agata Bojarska (5 b), III miejsce Katarzyna Podlipska (5 b).

Klasy VI: I miejsce Martyna Bawoł (6 c), II miejsce Karolina Rogała (6 c), III miejsce Karolina Wilk (6 c).


Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych wycieczkach, m.in. do Sandomierza i Baranowa, Iwonicza-Zdroju, Szczawnicy, Bochni, Wieliczki, Krakowa i Kazimierza oraz do rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej.


26 maja obchodziliśmy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W imprezie integracyjnej uczestniczyły dziewczynki z działającego przy naszej szkole zespołu tanecznego "Kajm".


W naszej bibliotece odbył się konkurs dla młodszych uczniów "Ilustracja do wybranego wiersza Juliana Tuwima". I miejsce zajęła Aneta Grzegorzewska (2 c), II miejsce Aleksandra Szczepańska (1 c), III miejsce Iwona Poczekajło (3 b).


237 złotych - tyle wyniósł dochód z loterii fantowej dla klas I-III, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną oraz klasę II c. Celem loterii był zakup książek dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej.


"Książkowy Maraton Fundatorów" - to akcja dzieci z klas I-III oraz uczniów ze świetlicy. Zebrane książki trafiły do Domu Wychowawczego nr 2 Sióstr Służebniczek.


W ramach "Tygodnika Bibliotek" grupa dzieci ze świetlicy uczestniczyła w spotkaniu "Poezja jest w nas". zorganizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorzy Teatru im. W. Siemaszkowej zaprezentowali spektakl "Nie lubię, nie lubię poezji", a aktorka Beata Zarembianka odczytała wiersze z tomiku "Młodzi poeci dla Jarosławia". Wśród odczytanych utworów były również te napisane przez uczniów należących do minigrupy poetyckiej, która działa przy naszej świetlicy szkolnej (np. wiersz Karoliny Kojder z klasy 5 d pt. "Zima").


Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wiele ciekawych wystaw, m.in. fotograficzną w jarosławskim muzeum, plastyczną w Galerii Rynek 6 i Liceum Plastycznym, historii pożarnictwa w Przeworsku oraz przyrodniczą w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich.