◊ WYDARZENIA rok szkolny 2018/2019

WIZYTA W IZBIE PAMIĘCI NARODOWEJ

W dniu 4 października 2018r, grupa dzieci świetlicowych klas III i IV wraz z wychowawczyniami Danutą Bacza i Barbara Eider- Chodań odwiedziła niedawno otwartą Izbę Pamięci Narodowej , która znajduje się w jarosławskiej budowlance. Bez wątpienia była to niecodzienna , świetlicowa lekcja historii. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę , oglądały oryginalne pamiątki z okresu powstania szkoły budowlanej i okrutnych czasów II wojny światowej min. pasiak oświęcimski, ponadto zdjęcia, które robiły na zwiedzających duże wrażenie . Obejrzały także fragment filmu edukacyjnego dotyczącego aresztowania , przesłuchiwań przez Niemców uczniów budowlanki , którzy w konsekwencji znaleźli się w pierwszym transporcie do KL- AUSCHWITZ i otrzymali pierwsze więzienne numery. Taka wizyta na długo pozostaje w sercach i pamięci dzieci. Na pewno jeszcze odwiedzimy to szczególne miejsce.
Prace plastyczne dzieci świetlicowych

Prace plastyczne dzieci świetlicowych wykonane w ramach świetlicowego konkursu pod hasłem "Jarosław- moja mała ojczyzna" zostały zaprezentowane w jarosławskiej Galerii Przedmiotu na przełomie września i października 2018r.

25.09.2018

Spotkanie z dietetykiem

25 września 2018roku w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Moniką Dąbrowską. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała dzieci do świadomego dbania o własne zdrowie. Wspólnie z uczniami omówiła i wykonała piramidę zdrowego odżywiania. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jaką wartość ma ruch, woda oraz pierwszy posiłek jakim jest śniadanie. Pani dietetyk zaprezentowała wachlarz witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek.

19.09.2018

STWORZYLIŚMY DESZCZOWY OGRÓD

W ramach miejskiego projektu „Dziś to jutro- szanujmy zielone dziedzictwo” do naszej szkoły 19 września przybyli uczniowie i nauczyciele ze słowackiego Svidnika.

Podczas wspólnych warsztatów poznawaliśmy tajniki ochrony zasobów i jakości wód. Jedną z metod zatrzymania wody w ekosystemie jest tworzenie tzw. ogrodów deszczowych. Wspólnymi siłami, uczniowie i nauczyciele obu szkół stworzyli taki ogródek przy budynku „Czwórki”.

Uczciliśmy Dzień Sybiraka

Przedstawiciele naszej społeczności wraz ze sztandarem uczestniczyli 17 września w obchodach Światowego Dnia Sybiraka.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kolegiacie. Następnie delegacje władz lokalnych, szkół oraz różnych instytucji złożyły wiązanki pod pomnikiem Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej.

08.09.2018
Szkoła Podstawowa nr 4 – nasza szkoła – współorganizatorem Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego na jarosławskim rynku

Nasza szkoła była współorganizatorem tegorocznej edycji akcji "Narodowe Czytanie" w Jarosławiu, przebiegającej pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem odczytywane były fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, który jest przecież patronem „Czwórki”. Po uroczystym odczytaniu fragmentów powieści przy jarosławskim rynku, uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno –muzyczny (przygotowanie A. Motyka, G. Prusinowska, B. Iwasieczko) przypominający sylwetkę i najważniejsze utwory Stefana Żeromskiego – autora powieści wybranej na tegoroczne czytanie. Ponadto, uczniowie „Czwórki” przygotowali i rozdali ponad 500 zakładek do książek z cytatami z książek Żeromskiego. Każdy, kto przyniósł swój egzemplarz "Przedwiośnia", mógł go opatrzyć specjalną pieczęcią Prezydenta RP, wydaną na tę okazję. To był dzień pełen niesamowitych przeżyć związanych z patronem naszej szkoły – naszym autorytetem.

INAUGURACJA NOWEGO ROKU

Msza św. w Bazylice Matki Bożej Bolesnej rozpoczęła 3 września nowy rok edukacji 2018/2019. Po przejściu do szkoły, przyszedł czas na oficjalną inaugurację, której gościem był Wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz.