◊ WYDARZENIA rok szkolny 2017/2018  

 
 
05.09.2017
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I OTWARCIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ


Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęliśmy spotkaniami z wychowawcami w klasach, Mszą św. w Bazylice pw. Matki Bożej Bolesnej oraz częścią oficjalną w sali gimnastycznej. Tym razem to 4 września był pierwszym dniem, w którym spotkała się cała społeczność szkolna już w ośmioklasowej – po reformie oświaty- Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego. Część oficjalną uświetniła dodatkowo wizyta Pana Wiceburmistrza dr. Dariusza Tracza.

Po wprowadzeniu najważniejszego symbolu szkoły – sztandaru – Pani Dyrektor Filomena Górecka – Bedla powitała wszystkich zebranych, przypominając m. in. słowa Bolesława Prusa, że to „praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców tydzień po zasiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty”. Natomiast nasz gość, Pan dr Dariusz Tracz, odczytał list Burmistrza Miasta Jarosławia – „Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018, który wiążąc się z szeregiem zmian i nowości, jest szczególnym wyzwaniem stojącym przed całą społecznością każdej szkoły.(…) Mając na uwadze potrzebę podnoszenia jakości pracy szkół i przedszkoli oraz dostosowania jarosławskich placówek oświatowych do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, przeprowadzone zostały w nich niezbędne remonty i inwestycje. Ponadto, w nowym roku szkolnym w sześciu szkołach oddajemy do użytku osiemnaście specjalistycznych pracowni (komputerowych i przyrodniczych). (…). Te wszystkie oraz inne realizowane w naszych jednostkach oświatowych przedsięwzięcia są powodem do szczególnej radości, ponieważ dzięki nim praca i czas spędzany w jarosławskich szkołach i przedszkolach będą mogły przebiegać w lepszych warunkach, dając jednocześnie więcej możliwości edukacyjnych i wychowawczych (…)” – podkreślił w skierowanym do nas słowie Burmistrz Jarosławia, Pan Waldemar Paluch. Po części oficjalnej na sali gimnastycznej – przedstawiciele klas, rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja udali się na otwarcie nowej szkolnej pracowni komputerowej. Otwarcia sali komputerowej dokonał Pan Wiceburmistrz dr Dariusz Tracz.

 
 
30.09.2017
 

Pierwsza dyskoteka w roku szkolnym 2017/2018

W czwartek 28.09 społeczność szkolna bawiła się w tanecznych rytmach na pierwszej  dyskotece
w tym roku szkolnym. Tym razem okazją do spotkania w sali gimnastycznej naszej szkoły był Dzień Chłopca. Nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych i wspólnych tańców w rytm największych przebojów. Jak co roku, odbyły się też wybory miss i mistera dyskoteki. Zabawa była bardzo udana!


 

14.10.2017

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez   p. mgr Grażynę Prusinowską i p. mgr Barbarę Iwasieczko (oprawa muzyczna) z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie montażem słowno–muzycznym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz życzyli samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.


  18.10.2017

Gazetka szkolna „Czwórka” w nowej odsłonie

"Czwórka" to gazetka szkolna znana naszej społeczności już od lat. W roku szkolnym 2017/2018 przeszła „mały lifting” i już w październiku mogliście zobaczyć jej nową odsłonę. W „Czwórce” znajdziecie ciekawe artykuły, wywiady, aktualności z życia szkoły, komiks, Waszą twórczość...i wiele, wiele więcej. Poruszamy sprawy, które Was dotyczą. Nasza redakcja składa się z uczniów z klasy VIIA, VII C oraz VI C. Od tego roku szkolnego możecie otrzymywać naszą gazetkę nie tylko w wersji papierowej, ale także znajdziecie jej elektroniczną wersję na stronie juniormediapress.pl(w zakładce juniorgazety wpisujecie Czwórka). Zapraszamy do czytania!!! Miłej lektury!

22.10.2017

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

 

Cieszące się coraz większą popularnością w polskich szkołach, uważane za sport elitarny, szachy zdobywają coraz więcej sympatyków także w naszej placówce. Najlepiej o tym świadczy popularność, z jaką spotkał się rozegrany  9 i 10 października – V Szkolny Turniej Szachowy.

 

43. uczniów  szkoły wzięło udział w szachowych zmaganiach, rozgrywanych w środę w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, wyłonił pięcioro zwycięzców.

 

Klasy I – III

1.      Franciszek Kaplita

2.      Nikodem Bubak

3.      Adrian Kogut

 

Klasy IV – VII

1.      Błażej Drapała

2.      Mateusz Hanasiewicz

3.      Nikodem Bubak

 

Najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

 

Szachy to sport, który nie tylko zaskakuje, ale także rozwija myślenie – w końcu to najinteligentniejszy sport na świecie, dlatego zapraszamy naszych uczniów do aktywnego włączania się w wszelkie szachowe przedsięwzięcia! Być może to w murach naszej szkoły uczy się przyszły arcymistrz.

 

 

 

 26 .10.2017

PASOWANIE NA UCZNIA KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.

    

  W czwartek 26.10.2017r. o godz. 15.30 odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas I.

     Uroczystość ta jest tradycją w naszej szkole i na stałe wpisała się w kalendarz szkolny.

Tegoroczne Święto Pierwszaków uświetnili swoją obecnością: pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu mgr Filomena Górecka – Bedla, panie wicedyrektor mgr Renata Wojtowicz i mgr Agnieszka Gwóźdź, ojciec przeor Jacek Skupień, rodzice i dziadkowie uczniów.

       Pani dyrektor w swoim przemówieniu zapewniła wszystkich rodziców, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować dzieci do dalszych etapów edukacji, dzieciom życzyła, aby nauka w szkole była dla nich wspaniałą i radosną przygodą.

        W imieniu rodziców uczniów klas I głos zabrał pan Hubert Buszewski, który zapewnił panią dyrektor i całe grono pedagogiczne o współpracy i wsparciu rodziców, a dzieciom
i nauczycielom życzył radosnego uśmiechu każdego dnia w szkole.

        Następnie wszystkie pierwszaki zaprezentowały zgromadzonym gościom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców: pani mgr Agnieszki Gwóźdź (kl.1a),  pani mgr Anny Skowrońskiej (kl.1 b) i pani mgr Grażyny Sobczuk (kl. 1 c).

O oprawę muzyczną zadbała pani mgr Barbara Iwasieczko -  nauczyciel muzyki. Nad pokazem prezentacji multimedialnej czuwała pani mgr Aneta Wilczak. O nagłośnienie
i  przygotowanie pocztu sztandarowego zadbał pan mgr Mateusz Brzyski. Zaproszenia przygotowała pani mgr Beata Łuc – Piela. Całą uroczystość poprowadziła uczennica kl.7 d Julia Wojtowicz.  

        Podczas uroczystości doniosłym momentem były ślubowania uczniów klas I i ich rodziców na sztandar szkoły.

        Dla każdego dziecka dużym przeżyciem był sam akt pasowania. Pani dyrektor mgr Filomena Górecka – Bedla każdego pierwszaka pasowała dużym, zielonym ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu.

        Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia klasowe oraz na spotkaniach w salach lekcyjnych każdy uczeń z rąk swojej wychowawczyni otrzymał legitymację  szkolną, pamiątkowy dyplom z pasowania oraz kuferek edukacyjny pełen skarbów.

        Już Stuprocentowe Pierwszaki dumne i zadowolone wróciły do domów pod opieką rodziców. Na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników ta wyjątkowa uroczystość.

(AS)

 

 
 
 
 
© sp4j - 2017r