© sp4j - 2017r 
 
  
     ◊ WYDARZENIA rok szkolny 2017/2018  

 
 
05.09.2017
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I OTWARCIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ


Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęliśmy spotkaniami z wychowawcami w klasach, Mszą św. w Bazylice pw. Matki Bożej Bolesnej oraz częścią oficjalną w sali gimnastycznej. Tym razem to 4 września był pierwszym dniem, w którym spotkała się cała społeczność szkolna już w ośmioklasowej – po reformie oświaty- Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego. Część oficjalną uświetniła dodatkowo wizyta Pana Wiceburmistrza dr. Dariusza Tracza.

Po wprowadzeniu najważniejszego symbolu szkoły – sztandaru – Pani Dyrektor Filomena Górecka – Bedla powitała wszystkich zebranych, przypominając m. in. słowa Bolesława Prusa, że to „praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców tydzień po zasiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty”. Natomiast nasz gość, Pan dr Dariusz Tracz, odczytał list Burmistrza Miasta Jarosławia – „Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018, który wiążąc się z szeregiem zmian i nowości, jest szczególnym wyzwaniem stojącym przed całą społecznością każdej szkoły.(…) Mając na uwadze potrzebę podnoszenia jakości pracy szkół i przedszkoli oraz dostosowania jarosławskich placówek oświatowych do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, przeprowadzone zostały w nich niezbędne remonty i inwestycje. Ponadto, w nowym roku szkolnym w sześciu szkołach oddajemy do użytku osiemnaście specjalistycznych pracowni (komputerowych i przyrodniczych). (…). Te wszystkie oraz inne realizowane w naszych jednostkach oświatowych przedsięwzięcia są powodem do szczególnej radości, ponieważ dzięki nim praca i czas spędzany w jarosławskich szkołach i przedszkolach będą mogły przebiegać w lepszych warunkach, dając jednocześnie więcej możliwości edukacyjnych i wychowawczych (…)” – podkreślił w skierowanym do nas słowie Burmistrz Jarosławia, Pan Waldemar Paluch. Po części oficjalnej na sali gimnastycznej – przedstawiciele klas, rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja udali się na otwarcie nowej szkolnej pracowni komputerowej. Otwarcia sali komputerowej dokonał Pan Wiceburmistrz dr Dariusz Tracz.

 
 
30.09.2017
 

Pierwsza dyskoteka w roku szkolnym 2017/2018

W czwartek 28.09 społeczność szkolna bawiła się w tanecznych rytmach na pierwszej  dyskotece
w tym roku szkolnym. Tym razem okazją do spotkania w sali gimnastycznej naszej szkoły był Dzień Chłopca. Nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych i wspólnych tańców w rytm największych przebojów. Jak co roku, odbyły się też wybory miss i mistera dyskoteki. Zabawa była bardzo udana!


  03.10.2017

Jesienny spacer po parku

03.10.2017r. uczniowie klasy I c wybrali się na jesienny spacer po parku miejskim im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Poranny spacer alejkami parku pozwolił zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, dotlenić się i zebrać liście oraz kasztany do klasowego kącika przyrody. Piękna pogoda, promienie słońca i ciepłe podmuchy wiatru sprawiły, że uczniowie dostrzegli piękno jesiennych, pełnych kolorów drzew. Jesień, jak każda pora roku, ma swój niezwykły urok i pewnie dlatego, zachęciła uczniów do podziwiania parku w jesiennej szacie oraz do miłego spędzenia czasu ze swoją klasą w oderwaniu od hałasu.Poniżej krótka fotorelacja ze spaceru. 03.10.2017r. uczniowie klasy I c wybrali się na jesienny spacer po parku miejskim im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Poranny spacer alejkami parku pozwolił zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, dotlenić się i zebrać liście oraz kasztany do klasowego kącika przyrody. Piękna pogoda, promienie słońca i ciepłe podmuchy wiatru sprawiły, że uczniowie dostrzegli piękno jesiennych, pełnych kolorów drzew. Jesień, jak każda pora roku, ma swój niezwykły urok i pewnie dlatego, zachęciła uczniów do podziwiania parku w jesiennej szacie oraz do miłego spędzenia czasu ze swoją klasą w oderwaniu od hałasu.Poniżej krótka fotorelacja ze spaceru.

 

14.10.2017

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez   p. mgr Grażynę Prusinowską i p. mgr Barbarę Iwasieczko (oprawa muzyczna) z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie montażem słowno–muzycznym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz życzyli samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.


  18.10.2017

Gazetka szkolna „Czwórka” w nowej odsłonie

"Czwórka" to gazetka szkolna znana naszej społeczności już od lat. W roku szkolnym 2017/2018 przeszła „mały lifting” i już w październiku mogliście zobaczyć jej nową odsłonę. W „Czwórce” znajdziecie ciekawe artykuły, wywiady, aktualności z życia szkoły, komiks, Waszą twórczość...i wiele, wiele więcej. Poruszamy sprawy, które Was dotyczą. Nasza redakcja składa się z uczniów z klasy VIIA, VII C oraz VI C. Od tego roku szkolnego możecie otrzymywać naszą gazetkę nie tylko w wersji papierowej, ale także znajdziecie jej elektroniczną wersję na stronie juniormediapress.pl(w zakładce juniorgazety wpisujecie Czwórka). Zapraszamy do czytania!!! Miłej lektury!

22.10.2017

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

 

Cieszące się coraz większą popularnością w polskich szkołach, uważane za sport elitarny, szachy zdobywają coraz więcej sympatyków także w naszej placówce. Najlepiej o tym świadczy popularność, z jaką spotkał się rozegrany  9 i 10 października – V Szkolny Turniej Szachowy.

 

43. uczniów  szkoły wzięło udział w szachowych zmaganiach, rozgrywanych w środę w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, wyłonił pięcioro zwycięzców.

 

Klasy I – III

1.      Franciszek Kaplita

2.      Nikodem Bubak

3.      Adrian Kogut

 

Klasy IV – VII

1.      Błażej Drapała

2.      Mateusz Hanasiewicz

3.      Nikodem Bubak

 

Najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

 

Szachy to sport, który nie tylko zaskakuje, ale także rozwija myślenie – w końcu to najinteligentniejszy sport na świecie, dlatego zapraszamy naszych uczniów do aktywnego włączania się w wszelkie szachowe przedsięwzięcia! Być może to w murach naszej szkoły uczy się przyszły arcymistrz.

 

 

 

 26 .10.2017

PASOWANIE NA UCZNIA KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.

    

  W czwartek 26.10.2017r. o godz. 15.30 odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas I.

     Uroczystość ta jest tradycją w naszej szkole i na stałe wpisała się w kalendarz szkolny.

Tegoroczne Święto Pierwszaków uświetnili swoją obecnością: pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu mgr Filomena Górecka – Bedla, panie wicedyrektor mgr Renata Wojtowicz i mgr Agnieszka Gwóźdź, ojciec przeor Jacek Skupień, rodzice i dziadkowie uczniów.

       Pani dyrektor w swoim przemówieniu zapewniła wszystkich rodziców, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować dzieci do dalszych etapów edukacji, dzieciom życzyła, aby nauka w szkole była dla nich wspaniałą i radosną przygodą.

        W imieniu rodziców uczniów klas I głos zabrał pan Hubert Buszewski, który zapewnił panią dyrektor i całe grono pedagogiczne o współpracy i wsparciu rodziców, a dzieciom
i nauczycielom życzył radosnego uśmiechu każdego dnia w szkole.

        Następnie wszystkie pierwszaki zaprezentowały zgromadzonym gościom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców: pani mgr Agnieszki Gwóźdź (kl.1a),  pani mgr Anny Skowrońskiej (kl.1 b) i pani mgr Grażyny Sobczuk (kl. 1 c).

O oprawę muzyczną zadbała pani mgr Barbara Iwasieczko -  nauczyciel muzyki. Nad pokazem prezentacji multimedialnej czuwała pani mgr Aneta Wilczak. O nagłośnienie
i  przygotowanie pocztu sztandarowego zadbał pan mgr Mateusz Brzyski. Zaproszenia przygotowała pani mgr Beata Łuc – Piela. Całą uroczystość poprowadziła uczennica kl.7 d Julia Wojtowicz.  

        Podczas uroczystości doniosłym momentem były ślubowania uczniów klas I i ich rodziców na sztandar szkoły.

        Dla każdego dziecka dużym przeżyciem był sam akt pasowania. Pani dyrektor mgr Filomena Górecka – Bedla każdego pierwszaka pasowała dużym, zielonym ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu.

        Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia klasowe oraz na spotkaniach w salach lekcyjnych każdy uczeń z rąk swojej wychowawczyni otrzymał legitymację  szkolną, pamiątkowy dyplom z pasowania oraz kuferek edukacyjny pełen skarbów.

        Już Stuprocentowe Pierwszaki dumne i zadowolone wróciły do domów pod opieką rodziców. Na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników ta wyjątkowa uroczystość.

(AS)

 

 

  03.11.2017

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

03.11.2017r. dzieci ze świetlicy kl. 0-I z wychowawcami p. Iwoną Płocicą i p. Anetą Wilczak, wybrały się na Stary Cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Wyjście stanowiło podsumowanie zdobytych wiadomości podczas tygodniowych zajęć świetlicowych „Pamiętamy o tych, którzy odeszli”. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze przy tablicy pamiątkowej i symbolicznej mogile Sybiraków. Spacer alejkami cmentarza okazał się dla dzieci ogromnym przeżyciem oraz bardzo ważną lekcją wychowania obywatelskiego i patriotycznego.Poniżej krótka fotorelacja.

  10.11.2017

Szkolny konkurs recytatorski „MOJA NIEPODLEGŁA”

Dnia 6. 11. 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu szkolny konkurs recytatorski „MOJA NIEPODLEGŁA”. Głównym założeniem konkursu było popularyzowanie poezji mówiącej o pięknie naszej Ojczyzny (chodzi o wiersze: patriotyczne, opiewające polski krajobraz, ukazujące przywiązanie do kraju, itp.) wśród najmłodszej grupy wiekowej II etapu edukacyjnego. W konkursie udział wzięło łącznie 29 uczniów z wszystkich klas czwartych (a, b, c, d, e). Uczniowie mieli przygotować jeden wiersz o tematyce patriotycznej. Jury, zwracając uwagę na dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniło zwycięzców, a byli nimi: I miejsce: Magdalena Baran (kl.4 b) II miejsce: Amelia Pukalska (kl. 4 a) III miejsce: Sandra Półtorak (kl. 4 e) Wyróżnienia otrzymali: Samanta Sidorko (kl. 4 b), Alicja Kornak (kl. kl. 4d), Hubert Trojnara ( (kl. 4c). Uczniowie byli dobrze przygotowani, ich recytacje były związane z głównym tematem konkursu, a poziom artystycznego wyrazu był wysoki.

 
 
 
 
 
 

  24.11.2017

Bałwanki na sankach, czyli Figle-Migle z modeliny

24.11.2017r. dzieci ze świetlicy oddziału przedszkolnego i klasy I c, wzięły udział w warsztatach „Figle-Migle z modeliny”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci pod okiem pana Marcina i pani Agaty, krok po kroku własnoręcznie wykonały bałwanki na sankach. Dzieci w miłej atmosferze, wypełnionej radosnym śpiewem, z uśmiechem na twarzach ugniatały i wałkowały modelinę, nadając jej odpowiedni kształt. Po wypieczeniu figurek, każdy zabrał swoją pracę do domu.Poniżej krótka fotorelacja.

  30.11.2017

ŚWIĘTO SZKOŁY W „CZWÓRCE”

28 listopada br. to dla naszej społeczności szkolnej dzień niezwykły – to właśnie wtedy odbyły się uroczystości corocznego Święta Szkoły i Jej Patrona – uroczystość odbywa się u zbiegu rocznic – śmierci Stefana Żeromskiego (20 listopada 1920r.) i otwarcia szkoły w budynku przy ulicy Żeromskiego (12 grudnia 1964r.). Jak co roku, społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystej Eucharystii w Bazylice Matki Bożej Bolesnej, a następnie udała się do szkoły, by - wraz z zaproszonymi gośćmi – obejrzeć kroniki szkolne, dyplomy, puchary – słowem – wszystkie pamiątki, które wspominają osiągnięcia naszych uczniów. Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor – Filomena Górecka-Bedla, która przypomniała, jak ważną rolę pełni „Czwórka” na mapie edukacyjnej naszego miasta. W obchodach Święta Szkoły burmistrza Waldemara Palucha reprezentował zastępca Dariusz Tracz oraz dyrektor Wydziału Oświaty – Renata Chlebowska. Pan Dariusz Tracz wręczył Pani Dyrektor list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej oraz podkreślił, jak liczne są sukcesy uczniów „Czwórki”. Z kolei Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Joanna Harpulazłożyła podziękowania wobec kadry pedagogicznej i życzyła dalszych sukcesów. Uroczystość zakończył autorski program słowno-muzyczny „Miłość jest życia rdzeniem”, w którym bohaterowie utworów Stefana Żeromskiego ukazani zostali jako ludzie wrażliwi i kochający podstawowe dla Polaków wartości – miłość i szacunek wobec matki, Ojczyzny, Boga, wykonywanego zawodu i drugiego człowieka.

  01.12.2017

Kochamy misie

W dniu 22.11.2017 r. dzieci ze świetlicy klas II wraz z wychowawca udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu na lekcję dotyczącą Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia, które jest obchodzone co roku 25.11. Dzieci dowiedziały się o historii i początkach tego święta, a także poznały najbardziej popularne misie w Polsce i na świecie. Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania Wychowawca świetlicy Maria Krzanowska

 

  01.12.2017

Mój Święty Mikołaj – z modeliny

W dniu 23.11.2017 r. dzieci ze świetlicy klas II wraz z wychowawcą wybrały się na warsztaty plastyczno – techniczne do pracowni modelinowej – „Figle – Migle z Modeliny”. Dzieci wykonywały figurkę Świętego Mikołaja na saniach. Uczestnicy warsztatów nauczyli się jak pracować z modeliną, poznali metody jej rozgrzewania aby ją uformować odpowiednie elementy, z których powstała figurka św. Mikołaja. Dla dzieci były to bardzo fajne warsztaty, które rozwijały ich zdolności manualne. Własne figurki zabrały ze sobą do domu. Poniżej krótka foto relacja z warsztatów. Wychowawca świetlicy Maria Krzanowska

 

  13.12.2017

Zajęcia o tematyce ekologicznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej

13.12.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu, odbyły się bardzo interesujące zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci ze świetlicy klas 0-I, miały możliwość zapoznania się z pięknie ilustrowaną książeczką „Rady na odpady, czyli jak Jarek uczył sortować śmieci”, która została wydana przy udziale Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Jarosławia. Zabawna i interesująca historyjka Jarka, skłoniła dzieci do przemyśleń na temat: skąd biorą się śmieci?, jak radzić sobie z ich sortowaniem?, dlaczego segregacja śmieci jest taka ważna? Dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach wzięły udział w zajęciach, a na koniec czekała ich mała niespodzianka - pamiątkowy egzemplarz książki „Rady na odpady, czy jak Jarek uczył sortować śmieci”.Poniżej krótka fotorelacja z zajęć bibliotecznych. Wychowawca: Iwona Płocica i Aneta Wilczak

  14.12.2017

Lekcja biblioteczna o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych

14.12.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu, na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyły się zajęcia o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Dzieci ze świetlicy klas 0-I zdobywały i utrwalały wiadomości na temat przygotowań do świąt, różnych obyczajów oraz tradycji związanych z tym wyjątkowym okresem: rozpoczęciu wieczerzy wigilijnej wraz z ukazaniem się pierwszej gwiazdki, tradycji łamania się opłatkiem oraz składania sobie życzeń, potrawach przygotowanych na wigilijną kolację oraz pasterce. Miłym akcentem, kończącym zajęcia i przybliżającym magię Świąt Bożego Narodzenia, był świetlicowy konkurs kolęd.Poniżej krótka fotorelacja z zajęć bibliotecznych.

  04.12.2017

Własnoręcznie wykonane zabawki

W ramach zajęć technicznych w klasach piątych dzieci wykonały prace wytwórcze związane ze świętem Pluszowego Misia. Wykonały one własnoręczne maskotki szyjąc je ze skarpetek oraz różnych dodatków. Zajęcia te przyniosły dzieciom wiele frajdy, a także nauczyły je, że nie wszystko musi być takie samo i kupione w sklepie. Zawsze można coś stworzyć własnego, oryginalnego, a przede wszystkim bez obawy, że inna osoba będzie posiadać drugą taką samą zabawkę. Poniżej fotorelacja z wykonanych prac. Nauczyciel techniki Maria Krzanowska

  12.12.2017

Bałwanki na sankach, czyli zabawy z modeliną

12.12.2017r. dzieci ze świetlicy klasy I a i I b wzięły udział w warsztatach „Figle-Migle z modeliny”. Zajęcia prowadził pan Marcin i pani Agata, którzy krok po kroku tłumaczyli i pokazywali, jak wykonać kolejne elementy, by w efekcie stworzyć bałwanka na sankach. Warsztaty plastyczne sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji ze swojej pracy. Każdy uczeń wyszedł z uśmiechem na twarzy i własnoręcznie wykonanym bałwankiem.

 
 
 

  21.12.2017

Boże Narodzenie w naszej szkole"

20 grudnia 2017r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w występach artystycznych na rynku z okazji Jarosławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na początku z wierszami i kolędami wystąpili najmłodsi - klasa III g, którą do występu przygotowała pani B. Łuc - Piela. Następnie uczniowie z klas: IVa i Vb pod kierunkiem pani M. Rogały, A.Berezy i B. Iwasieczko zaprezentowali przedstawienie pod tytułem " I była w dziejach taka noc jedyna", uświetnione pięknymi kolędami wykonanymi przez dziewczęta z klas VI i VII. Mali artyści wystąpili jeszcze podczas uroczystych apeli świątecznych zorganizowanych w szkole dnia 22 grudnia, które zakończyły sie wspólnym kolędowaniem i składaniem życzeń.

  19.12.2017

Zapach świąt

19.12.2017r. uczniowie klasy I c podczas zajęć technicznych wykonywali ciekawe i pełne świątecznego aromatu stroiki świąteczne z pomarańczy i goździków. Własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby przystroiły parapety, a zapach roznoszący się po klasie, jeszcze bardziej przywołał magię świąt.Poniżej krótka fotorelacja wykonanych prac

 
 
 
 

  21.12.01.2017

Opłatek w świetlicy

W dniu 20 grudnia 2017r. w świetlicy dla uczniów klas 3 odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe z rodzicami. Dzieci zaprezentowały scenkę jasełkową . Było wspólne kolędowanie i słuchanie kolęd granych przez ucznia kl.3 - Kacpra Hołuba na gitarze. Spotkanie stało się źródłem niecodziennych przeżyć i wzruszeń dla wszystkich jego uczestników.

 
 
 
 
 
 
 
 

  04.01.2018

Nasz piękny Jarosław –spacer po jarosławskim Rynku

04.01.2018r. dzieci ze świetlicy klas 0-I z wychowawcami panią Iwoną Płocicą i Anetą Wilczak, po obejrzeniu wystawy kartek świątecznych w Miejskim Ośrodku Kultury, udały się na krótki spacer po jarosławskim Rynku. Podczas wykonywania pamiątkowych zdjęć, dzieci mogły utrwalić wiadomości na temat ważnych miejsc i zabytków naszego miasta Jarosławia: Bramy Krakowskiej, Kamienicy Orsettich, budynku Urzędu Miasta. Na koniec zostały również wykonane zdjęcia w pięknej „bombce” znajdującej się na płycie rynku.Poniżej krótka fotorelacja ze spaceru.

  18.01.2018

Spotkanie z harcerzami w świetlicy

18.01.2018r. dzieci ze świetlicy klas 0-I z wychowawcami panią Iwoną Płocicą i Anetą Wilczak, gościły harcerzy i harcerkę ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Jarosławiu. Młodzi ludzie przybliżyli uczniom czym jest ZHR, opowiedzieli o swoim patronie oraz znanych osobach z Jarosławia, jak również o swoim umundurowaniu i zbiórkach harcerskich. W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli, jak wielkie znaczenie dla każdego harcerza ma przyrzeczenie harcerskie oraz zdobywanie sprawności. Odpowiadali na liczne pytania dzieci i zachęcali do wstąpienia do drużyny zuchów. Na koniec goście zorganizowali wesołe zabawy w sali świetlicowej. Radości i uśmiechu było wiele, z przyjemnością spędziliśmy czas z harcerzami i mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie.Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania.

  18.01.2018

„Marzycielska poczta” i wymiana pocztówkowa w świetlicy

Dzieci ze świetlicy oddziału przedszkolnego oraz klas I-II zaangażowały się w wysyłanie pocztówek z motywem Jarosławia do koleżanek i kolegów ze świetlic szkolnych w całej Polsce. W ramach udziału w „Marzycielskiej Poczcie”, dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły piękne laurki urodzinowe dla dzieci dotkniętych różnymi chorobami. Poniżej krótka fotorelacja.

  21.02.2018

Historia i zagadki Jarosławia

21.02.2018r. dzieci ze świetlicy klas 0-I z wychowawcami p. Iwoną Płocicą i p. Anetą Wilczak, gościły panią przewodnik Emilię Maziarkę, która jest pasjonatką historii Jarosławia. Prezentacja multimedialna, bogata w zdjęcia z różnych okresów historii Jarosławia, bardzo zaciekawiła najmłodszych uczniów. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o powstaniu grodu jarosławskiego, ciekawostek o zabytkach naszego miasta oraz znaczących dla historii Jarosławia osobach. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach: zadawali mnóstwo pytań do świeżo zdobytych wiadomości, dzielili się wiedzą, jaką uzyskali od swoich rodziców, dziadków, czy pradziadków, a na zadawane przez gościa pytania szukali odpowiedzi i starali się jak najtrafniej odpowiadać. Dzięki takim zajęciom dzieci jeszcze bardziej interesują się historią nie tylko naszego miasta, ale i naszej pięknej ojczyzny.