◊ WYDARZENIA rok szkolny 2016/2017  

16.05.2017
FINALISTKA KONKURSU BIBLIJNEGO
 
Anna Pajda z klasy VI d uzyskała tytuł finalistki Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego "Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim”.
Zmagania przebiegały w trzech turach. Do etapu szkolnego przystąpiło prawie 5 tys. uczniów, z których wyłoniono niemal 900 kandydatów do etapu dekanalnego. Na szczeblu dekanatu do ścisłego finału zakwalifikowano 119 osób z 99 szkół. Ostatni etap konkursu odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.
 
 

08.05.2017
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
 
W dniu 8 maja 2017r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - eliminacje miejskie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Sieńko - Vc, Kinga Krok - VId, Patryk Czogała i Miłosz Wywrót z klasy VIe, w wyniku zaciętej rywalizacji szkół podstawowych zajęła zaszczytne III miejsce. Gratulujemy!
 

 

05.05.2017
GIMNASTYCZKI POKAZAŁY KLASĘ
 
Nasze szóstoklasistki zdobyły pierwsze miejsce w wojewódzkich zawodach w gimnastyce, pokonując 75 innych drużyn.
Zawody odbyły się w Zarzeczu. Naszą szkołę reprezentowały : Milena Wajda (VI e), Karolina Zięba, Weronika Warchoła, Wiktoria Fludzińska i Anna Pajda (VI d). Dziewczęta wystartowały
w następujących kategoriach: skok przez kozła, ćwiczenia wolne na ścieżce
i równoważne na ławeczce oraz wielobój. Gratulujemy !
 
 
 

05.05.2017
WSPÓLNE PRZYGOTOWANIA DO DNIA GODNOŚCI
 

5 maja będziemy świętować Dzień Godności z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji nasi uczniowie wraz z zespołem tanecznym Saltatio (działa przy Polskim Stowarzyszeniu Osób
z Upośledzeniem Umysłowym, koło w Jarosławiu) przygotowują specjalny program - niespodziankę...Efekty będzie można podziwiać już niedługo.
 
 

 
5.05.2017
WIOSENNY KONCERT
 
W miniony piątek tj. 5 V 2017 r. nasi uczniowie z klas drugich i trzecich mieli możliwość uczestniczenia w przepięknym „Wiosennym koncercie” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I ST. Im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. Widownia była zachwycona cudownym brzmieniem różnych instrumentów, na moment przenieśliśmy się w zupełnie inny świat. Wśród występujących pojawiło się wielu uczniów naszej szkoły, tym bardziej miło było nam uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu. Dziękujemy za zaproszenie.
 
 

28.04.2017
„Mali Giganci Matematyki”
 
Dnia 28.04.2017 w naszej szkole odbyła się II edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mali Giganci Matematyki” pod patronatem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4.
W konkursie brało udział 16 uczniów klas trzecich z miejskich szkół podstawowych.
Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi,
także nietypowymi i logicznymi, jak na mistrzów w tej dziedzinie przystało.

Wyniki konkursu - kliknij.
 
 

28.04.2017
LAUREACI ZLOTU GWIAŹDZISTEGO
 
Oliwia Mossoczy z klasy VI a oraz Kacper Czwakiel (VI e) to laureaci tegorocznej edycji konkursu historycznego "Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości".
 
Rozdanie nagród odbyło się 28 kwietnia w Opactwie. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Parlamentu, Fundacji Zielińskich, Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, wojska oraz Instytutu Pamięci Narodowej. W kategorii szkół podstawowych do konkursu zgłoszono 26 prac. Miejsce pierwsze zdobyła Oliwia Mossoczy, drugie - Kacper Czwakiel. Warto dodać, że nasi uczniowie co roku osiągają sukcesy w tym niełatwym i prestiżowym konkursie.
Zdjęcia : UM Jarosławia
 

25.04.2017
Śladami Brata Alberta
 
Po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej "Śladami polskich świętych i błogosławionych" . Tym razem uczniowie poznawali postać św. Brata Alberta Chmielowskiego. Konkurs przebiegał w 2 etapach. Pierwszy odbył się jeszcze w listopadzie. Jego zwycięzcy spotkali się podczas finału. Pierwsze trzy miejsca otrzymały nasze uczennice: Julia Sikora (VI d), Milena Wajda (VI e) i Katarzyna Janusz (IV c). Konkursowi wiedzy towarzyszył konkurs plastyczny. Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody i dyplomy
 
 

23.04.2017
OBCHODY DNIA KSIĄŻKI
 
Światowy Dzień Książki (23 kwietnia) postanowiliśmy rozszerzyć w naszej szkole na cały tydzień. Udało się to zrobić w ramach kampanii 'Młodzi i media. Sukces zaczyna się od czytania".

W czwartek (20.04) na półpiętrach uczniowie koła dziennikarskiego „Młody reporter” rozwiesili kolorowe kartki z cytatami z książek patrona naszej szkoły – Stefana Żeromskiego. Akcję zatytułowali "Żeromski prowadzi nas przez życie".
W piątek rozdawali w obu budynkach naszej szkoły ulotki przeznaczone dla rodziców i dziadków najmłodszych uczniów, przypominające o korzyściach płynących z czytania dzieciom i z dziećmi.
W poniedziałek (24.04) odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów zaproponowanych na Światowy Dzień Książki. (KATEGORIA KLASY IV-VI)
Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe laureatom szkolnych konkursów na napisanie książki, stworzenie gry planszowej do wybranej lektury szkolnej i konkursu fotograficznego na sleeveface (fotografię osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, najczęściej częścią twarzy).
 
 
 

15.04.2017
,,Wielkanocna pocztówka z motywem Jarosławia” – konkurs plastyczny ogłoszony przez
Urząd Miasta Jarosławia
 
Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprosił wszystkich mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w II edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Najciekawsze projekty zrealizowano w formie pocztówek rozsyłanych m.in. do samorządów, instytucji, czy organizacji, a wszystkie nadesłane kartki trafiły tym razem na kiermasz świąteczny. Zebrane datki zostały przekazane na Hospicjum w naszym mieście, które było celem charytatywnej akcji „Jarosławskie Pola Nadziei".

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 4.04.2017 natomiast uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. Marzanny Błahuty zdobyły pierwsze i drugie miejsce, są to:
I miejsce – Karolina Zięba z kl. 6 d
II miejsce – Jagoda Drozdowicz z kl. 4 a
Zwycięskie projekty naszych uczennic zostały poddane profesjonalnej odróbce drukarskiej i w formie kartek trafiły do adresatów w Polsce i za granicą. Nagrodzone prace zostały również zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym Urzędu Miasta Jarosławia.
 
 

11.04.2017
JULIA WYRÓŻNIONA ZA MASZYNĘ PŁYWAJĄCĄ
 
Julia Wojtowicz z klasy VI d otrzymała wyróżnienie w szóstej edycji regionalnego konkursu matematyczno - plastycznego "Trójwymiarowy świat matematyki" - maszyny pływające".

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie modelu maszyny pływającej złożonej z figur przestrzennych. W zmaganiach wzięło udział 115 uczniów szkół podstawowych z terenu byłego woj. przemyskiego. Rozdanie nagród miało miejsce 11 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

06.04.2017
JULKA ZNAWCZYNIĄ ZASAD DOBREGO WYCHOWANIA
 
W naszej szkole odbył się konkurs znajomości zasad dobrego wychowania.
Specjalistką w tym zakresie okazała się Julia Pawełek. Uczennica klasy VI d zdobyła pierwsze miejsce. Jak sama przyznaje, warto dobrze znać savoir – vivre i stosować się do niego w codziennym życiu.
 
05.04.2017
ŚWIĘTO MARCHEWKI W ZERÓWCE
 
Dzieci z oddziału 0a świętowały 5 kwietnia Dzień Marchewki. To lubiane przez wszystkich, zdrowe warzywo jest świetnym sposobem na to, by na początku wiosny dostarczać organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych
 
 
 

 
04.04.2017
ŚWIĄTECZNE KARTKI NASZYCH UCZENNIC NAJPIĘKNIEJSZE
 
4 kwietnia miało miejsce podsumowanie miejskiego konkursu plastycznego na najpiękniejszą pocztówkę wielkanocną z motywem Jarosławia. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce oraz dwa drugie należą do naszych uczennic.

W kategorii szkół podstawowych wpłynęło 137 prac konkursowych. Pierwszą nagrodę jury przyznało Karolinie Ziębie z klasy VI d. Dwa kolejne miejsca (równorzędne) otrzymały również nasze uczennice: Jagoda Drozdowicz i Ambra Mitkowski. Dodajmy, że kartka Karoliny ozdobiła okładkę świątecznego wydania czasopisma miejskiego „Kalejdoskop”.
 
  
 
 

04.04.2017

Warsztaty plastyczne ART - aPRILis w Zespole Szkół Plastycznych

4 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu odbyły się warsztaty artystyczne ART - aPRILIs 2017 pod hasłem "Żywioły”. 49 uczestników warsztatów z Jarosławia oraz z powiatu jarosławskiego miało doskonałą okazję, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSP oraz wziąć udział w zajęciach profilowanych. Odbywały się one w pracowniach malarstwa, rzeźby, grafiki warsztatowej oraz komputerowej w systemie rotacyjnym. W tym czasie opiekunowie uczniów mogli wymienić doświadczenia oraz wzbogacić warsztat dydaktyczny o nowe, niekonwencjonalne metody pracy.
Z naszej szkoły pod kierunkiem p. Marzanny Błahuty udział wzięli uczniowie:
Anna Baran, Izabela Misiąg, Julia Zięba oraz Alessandro Kęszycki.
 
 
 
 

24.03.2017
SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
 
"Wiosna w sercu, wiosna wkoło" - to tytuł powiatowego konkursu recytatorskiego, który odbył się 24 marca w Miejskim Ośrodku Kultury. Nasza czwartoklasistka Jagoda Drozdowicz zdobyła III miejsce. Jej starsza koleżanka, Julia Wygnaniec (VI c) otrzymała natomiast wyróżnienie.

FOTO: MOK JAROSŁAW
 
 

 
23.03.2017
 

,,Wiosenne kwiatki na książkowe zakładki” – konkurs plastyczny zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną  im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

23 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w związku z konkursem plastycznym pt.
 ,,Wiosenne kwiatki na książkowe zakładki”.
Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz czytelniczych u dzieci
natomiast prace plastyczne miały postać zakładki do książki.
W konkursie wzięło udział 47 uczniów z naszej szkoły, wyróżnionych zostało: 7 uczniów. Pamiątkowe dyplomy otrzymały: Magdalena Stęchły, Zuzanna Knap, Anna Pajda, Julia Helon, Dominika , wyróżnienia zdobyli: Amelia Korczewska z 5 b oraz Mateusz Romanik z 4 c.
 
 
 
 

22.03.2017
TRZY DNI REKOLEKCJI
 
Przygotowaniem do dobrego przeżycia Wielkanocy były szkolne rekolekcje wielkopostne,
które od 20 do 22 marca odbywały się w parafii Matki Bożej Bolesnej.
Ćwiczenia duchowe odbywały się w dwóch grupach - dla klas 1-3 oraz 4-6. Prowadziły je Siostry Dominikanki. Tematem niecodziennych lekcji był przede wszystkim grzech i sposoby pracy nad sobą oraz zaproszenie Jezusa i Maryi do swojego życia. Wielką atrakcją stał się codzienny śpiew uwielbienia Pana Boga oraz scenki biblijne w postaci pantomimy.
Więcej zdjęć i filmów z tego wydarzenia na szkolnym facebooku.

15.03.2017
 
ZWYCIĘSTWO W ROGÓŻNIE
 
II miejsce w konkursie recytatorskim wierszy o Annie Jenke pt. "Pragnąć tylko gwiazd" zdobyła uczennica kl. VI c, Julia Wygnaniec. Konkurs odbył się 15 marca w Rogóżnie k. Łańcuta i zgromadził sporą grupę młodych miłośników poezji. Jak zwykle nie brakło tam również naszych przedstawicieli.
 
 

07.03.2017

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE BIBLIJNYM

"Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim" - to tytuł tegorocznego konkursu biblijnego dla szkół podstawowych archidiecezji przemyskiej. 7 marca w parafii Bożego Ciała odbył się drugi (dekanalny) etap tegoż konkursu. Zwyciężczynią okazała się nasza uczennica, Anna Pajda z klasy VI d.

20 uczniów z 7 szkół walczyło o zakwalifikowanie się do finału (3 najlepsze osoby) , który będzie miał miejsce 16 maja w Przemyślu. Wszyscy musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Marka oraz Listów św. Pawła do Tymoteusza. Pierwszą nagrodę zdobyła nasza uczennica, Anna Pajda z klasy VI d. Tuż za podium, z wysoką punktacją, znalazły się dwie pozostałe przedstawicielki "Czwórki": Aleksandra Poczekajło (VI e ) i Ewelina Czop (VI b). Ks. Dziekan Jan Jagustyn, gratulując zwycięzcom, podkreślił że nasza szkoła corocznie odnosi sukcesy w tym niełatwym konkursie.
 

02.03.2017
Opowiadali baśnie najmłodszym
 
Drugi tydzień marca upłynął dzieciom z oddziału 0 a pod znakiem baśni braci Grimm. Najmłodsi wysłuchali opowieści w wykonaniu uczniów klasy IV a
 
 

17.02.2017
Szkolny Dzień Matematyki
Szkolny Dzień Matematyki to cykliczne święto, mające na celu popularyzowanie wśród uczniów królowej nauk. Tegoroczne odbyło się 17 lutego. Liczne konkursy, turniej klas na zasadzie popularnego programu "Jeden z dziesięciu" itp. miały uzmysłowić dzieciom, że matematyka jest obecna w naszym życiu niemal na każdym kroku. Z tego też powodu różne lekcje (także te z przedmiotów humanistycznych) były w tych dniach poświęcone liczbom i ich symbolom oraz wszelkim obliczeniom.

|
 

09.02.2017
W tanecznym rytmie
 
W czwartkowy wieczór (9 lutego) uczniowie klas 4-6 bawili się podczas dyskoteki szkolnej. Oprócz dobrej muzyki, nie zabrakło konkursów na miss i mistera oraz najlepszej tancerki.
A już od rana trwała zabawa dla dzieci z zerówek i klas młodszych.
 
 
 

12.01.2017
Bezpieczna droga do szkoły” - sukcesy w konkursie plastycznym„

W związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”, organizowaną przez Urząd Miasta Jarosławia, Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji, 12 stycznia w sali narad jarosławskiego ratusza zostały wręczone nagrody najmłodszym laureatom konkursu plastycznego o tym samym tytule.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie lokaty i wyróżnienia. Wśród najmłodszych I miejsce zdobyła Kinga Weremińska (klasa 0 a), zaś Cyprian Dec (klasa 1 b) wyróżnienie.
W kategorii klas II-III wyróżnienia otrzymali: Julia Kiczka( kl.2g) i Rafał Kobiałka(kl. 3 e).
„Bezpieczna droga do szkoły" to cykliczne przedsięwzięcie, realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław".

Zdjęcia : UM Jarosławia
 

12.01.2017
Policja w szkole
 
 
W dniach 11 i 12 stycznia odbyły się spotkania z policjantami na temat bezpieczeństwa dzieci
w domu, na drodze, oraz podczas ferii zimowych.
 

11.01.2017
Blog lekturowa pomoc z SP4

Młodzi dziennikarze z koła dziennikarskiego „Młody reporter” założyli swojego bloga, który jest ściśle związany z wymyśloną przez nich kampanią społeczną Sukces zaczyna się od czytania. Zapraszamy do odwiedzania bloga: http://blogiceo.nq.pl/lekturowapomoc/ , bo tam znajdziecie wiele ciekawostek na temat książek, nasze przemyślenia dotyczące czytania, relacje z akcji, które prowadzimy i dużo, dużo więcej…

22.12.2016
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w szkole na klasowych spotkaniach wigilijnych oraz programie artystycznym, w którym nie zabrakło kolęd i pastorałek.

 
więcej zdjęć ... kliknij
 

22.12.2016
Święto Szkoły u najmłodszych
 
Święto Szkoły i jej Patrona obchodzone było również wśród dzieci młodszych. Uczniowie klas 1-3 uczcili ten dzień specjalnym programem artystycznym oraz udziałem
w konkursach plastycznych i literackim.

Wszyscy mogli wykazać się swoimi zdolnościami, rysując laurki dla szkoły i samą szkołę oraz układając o niej wierszyki. Z kolei klasy : 3 a, 3 e, 3 f przygotowały program artystyczny z tej okazji.
 
 

16.12.2016
 
Pierwsza odsłona kampanii w ramach projektu „Włącz się. Młodzi i media”
 
W ramach projektu „Włącz się. Młodzi i media” uczniowie z koła dziennikarskiego „Młody Reporter” zorganizowali pierwszą odsłonę kampanii społecznej „SUKCES ZACZYNA SIĘ OD CZYTANIA”. W piątek 16 grudnia każdej osobie wchodzącej rano do szkoły rozdawali kartki – zakładki z cytatami dotyczącymi pożytków wynikających z czytania, zachęcając tym samym do zrobienia postanowienia noworocznego: czytania książek. Dopełnieniem „akcji” są dwie gazetki ścienne wyjaśniające dlaczego warto czytać książki, bo rację miała nasza noblistka – Wisława Szymborska, że ,,czytanie książek to najpiękniejsze zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.’’ (Wisława Szymborska).

 

28.11.2016
ŚWIĘTY MIKOŁAJ W SZKOLE
 
Taki gość trafia się tylko raz w roku - 6 grudnia. Św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę, rozmawiał
z dziećmi i rozdawał prezenty.

Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i przybył do szkoły. Chodził od klasy do klasy, rozdając upominki. Chętnie rozmawiał z uczniami, starając się dowiedzieć o nich czegoś więcej. Dzieci dyskutowały
z Gościem m.in. o swoich ulubionych sportowcach i wymarzonych prezentach. Jedni śmiało rozprawiali z przybyszem, inni patrzyli na niego jak zaklęci. Święty przepytał też najmłodszych z wiedzy o nim samym oraz opowiedział o swoich zwyczajach. W żadnej z klas nie zabawił jednak zbyt długo, gdyż – jak podkreślał – ma jeszcze sporo pracy tego dnia. Po wszystkim wspiął się na dach i ruszył w dalszą drogę saniami, które tam zaparkował.
 
wszystkie zdjęcia kliknij tu...
 

28.11.2016
MIKOŁAJKI W KINIE
 
Uczniowie klas VI oraz V a i V c spędzili mikołajki w jarosławskim kinie. Obejrzeli film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".
 
 

28.11.2016
PODZIEL SIĘ MISIEM
 
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (28 listopada) wśród uczniów i najmłodszych z oddziałów przedszkolnych odbyła się zbiórka maskotek dla potrzebujących dzieci.
W gronie zbierających zabawki - przytulanki był sam niedźwiadek, w którego rolę wcielił się Adam Dejnaka z kl. V c .
 
   
 

24.11.2016
OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY
 
Msza święta, ekspozycja kronik placówki i prac uczniów, część oficjalna i program słowno – muzyczny złożyły się na tegoroczne obchody Święta Szkoły i jej Patrona. Uroczystości odbyły się 24 listopada.
 
Eucharystia w Bazylice Matki Bożej Bolesnej rozpoczęła w ostatni czwartek listopada uroczystości corocznego Święta Szkoły i jej Patrona. Wspomniana uroczystość odbywa się cyklicznie u zbiegu dwóch rocznic – śmierci Stefana Żeromskiego (20 listopada 1920 r.)
i otwarcia szkoły w obecnym budynku (12 grudnia 1964 r.).
Dalsza część rocznicowego świętowania miała miejsce w szkole. Zaproszeni goście obejrzeli kroniki szkolne, przypominając sobie dzieje tego miejsca. Złożyli również wpisy w księdze pamiątkowej. Podczas części oficjalnej dyrektor szkoły, Pani Filomena Górecka – Bedla podkreśliła znaczące osiągnięcia placówki. Dotyczą one wielu dziedzin wszechstronnego rozwoju ucznia. Z kolei wiceburmistrz miasta, Pan Dariusz Tracz zaakcentował, że liczne sukcesy szkoły m.in. na polu nauki, kultury, sportu, wychowania i osiągnięć edukacyjnych są dostrzegane i doceniane przez władze Jarosławia. W imieniu rodziców słowa uznania i wdzięczności wobec tutejszej kadry pedagogicznej złożyła Pani Elżbieta Czwakiel.
Uroczystość zakończył program ukazujący Stefana Żeromskiego jako miłośnika przyrody – zwłaszcza kwiatów. Swoją wrażliwość wobec otaczającego nas świata literat niejednokrotnie ukazał na kartach swoich dzieł.
 
 
 
Więcej zdjęć ...
 

23.11.2016
PRZEDSZKOLAKI O ZDROWYM STYLU ŻYCIA
Papierosom powiedz nie,
bo Twe zdrowie cenne jest.
Zamiast dymu, już od rana
zjedz jabłuszko i banana.
Bo owoce samo zdrowie,
każde dziecko Ci to powie.
 
Słowami tego wiersza, 23 listopada dzieci z oddziału 0 a zachęcały uczniów Zespołu Szkół Plastycznych do zdrowego trybu życia. Akcja, połączona z warsztatami plastycznymi, wpisała się w obchody "Dnia bez papierosa " oraz realizację Ogólnopolskiego Programu "Czyste powietrze wokół nas".
 


23.11.2016
SUKCES W ZAWODACH ŚWIETLICOWYCH
 
Trzecie miejsce wywalczyła nasza drużyna w XVII Międzyświetlicowej Olimpiadzie Sportowej. Coroczne zawody odbyły się 23 listopada w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali drugo-
i trzecioklasiści: Karolina Osada, Wiktoria Kotlińska, Dominik Osada oraz Filip Krzanowski .
 
   
 

19.11.2016
Serwis szkolny z „czwórki” zaprezentowany w Twoja Tv
Kilkoro uczniów z koła dziennikarskiego „Młody Reporter” poprowadziło serwis szkolny, który można zobaczyć na stronie Twoja Tv Jarosław. W serwisie tym, w telegraficznym skrócie, zostały przedstawione najważniejsze wydarzenia, w których wzięła udział społeczność naszej szkoły w ciągu ostatnich dwu miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją „młodych reporterów”.
 

16.11.2016
WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH RECYTATOREK
 
Jagoda Drozdowicz z klasy IV a oraz Julia Wygnaniec (VI c) otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe podczas drugiego (rejonowego) etapu Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Nasze pasje”. Przesłuchania konkursowe miały miejsce 16 listopada w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Czwartoklasistka zaprezentowała utwór Juliana Tuwima „Ptasie radio”, jej starsza koleżanka – „Taniec” Krzysztofa Roszczyka
 
 
 

11.11.2016
PRZEDSZKOLAKI PRZY GROBACH NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY
 
W jaki sposób czcić pamięć i pomagać tym, którzy odeszli – temu właśnie na przełomie października
i listopada poświęcone były zwłaszcza godziny wychowawcze i lekcje religii. Również najmłodsze dzieci pamiętały o zmarłych. Dlatego przedszkolaki z oddziału 0 „a” 4 listopada odwiedziły groby nieznanych żołnierzy na Starym Cmentarzu. Modlitwa i zapalone znicze stały się wyrazem wdzięczności za bohaterską śmierć poniesioną w walce o wolną Ojczyznę.
 
 
 
 

10.11.2016
W przeddzień Święta Niepodległości nasi uczniowie zaprezentowali patriotyczny program słowno - muzyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną. Była to okazja do przypomnienia sobie dziejów Ojczyzny oraz piosenek mówiących o miłości do Polski.
 
 
 

08.11.2016
Powiatowe eliminacje recytatorskie
 
Jagoda Drozdowicz i Julia Wygnaniec reprezentowały 8 listopada naszą szkołę w powiatowych eliminacjach recytatorskich Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Nasze pasje”. Obie uczennice znalazły się w gronie czworga osób zakwalifikowanych przez jury do etapu rejonowego. Odbędzie się on za tydzień w Przemyślu. Tamtejsza komisja wybierze najlepszych wykonawców, którzy wezmą udział w przesłuchaniach finałowych w Rzeszowie. Laureaci etapu wojewódzkiego wystąpią 15 grudnia podczas uroczystej gali konkursowej.
 
 
 

28.10.2016
,,Ślubuję być dobry Polakiem…” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

W dniu 28 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas Ia i Ib– mgr Bożena Pruc oraz mgr Joanna Tarczydło. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani mgr Filomena Górecka- Bedla, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkoły. Następnie przemawiała przedstawicielka rodziców uczniów klas pierwszych pani Katarzyna Pińkowska.

W czasie akademii pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Rodzice pierwszoklasistów również składali ślubowanie.

Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali wiele braw i gratulacji. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom legitymacje szkolne.
 
 
więcej zdjęć...
 

18.10.2016
Wycieczka do TVP Rzeszów i Radia Rzeszów
 
Telewizja Rzeszów i Radio Rzeszów stały się celem wycieczki uczniów klasy VI d.
Wyjazd odbył się 18 października. Była to okazja do poznania pracy dziennikarzy oraz realizatorów dźwięku i obrazu. Największą atrakcją w tv okazało się zapowiadanie pogody i zajęcie miejsca
prezentera "Aktualności".
W radiu zaś niemal każdy chciał zmierzyć się z ćwiczeniami
przy mikrofonie na idealną dykcję. Wycieczki do telewizji i radia stanowią od lat szkolną tradycję.
 We wrześniu br. podobny wyjazd zorganizowały klasy V b i V d.
 
 
 
Więcej zdjęć ....
 

17.10.2016
Joanna Kida wyróżniona w konkursie recytatorskim
 
Asia Kida, uczennica klasy III e, otrzymała wyróżnienie w powiatowym
konkursie recytatorskim „Wawrzynek 2016” .
Nasza reprezentantka klas 1-3 urzekła jurorów swoją interpretacją
wiersza Danuty Gellner „ Jesień u fryzjera”. Gratulujemy sukcesu!
 
 
 

17.10.2016
Zwycięstwo Julii Wygnaniec w powiatowym konkursie recytatorskim wierszy
o jesieni „Wawrzynek”
 
 Uczennica klasy VI c – Julia Wygnaniec – zwyciężyła w powiatowym konkursie recytatorskim wierszy
o jesieni, który odbył się 17 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Julia w przesłuchaniach konkursowych wzruszającą interpretacją wiersza Leopolda Staffa "Trwoga miłości" wygrała z innymi uczestnikami - łącznie w kategorii klas I - III i IV-VI było to 71 osób
– zasłużenie zdobywając nagrodę główną „Wawrzynek 2016”.

 Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
     
 

13.10.2016
SZKOLNE I MIEJSKIE OBCHODY DNIA NAUCZYCIELA
 
„Pomyśl, jak wdzięczna jest pamięć” - tak brzmiał tytuł programu słowno - muzycznego,
który 13 października zaprezentowali nasi uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawienie można było obejrzeć przed południem w szkole. Natomiast o godz. 16
zainaugurowało ono miejskie obchody Dnia Nauczyciela w Ośrodku Kultury.

Uczniowie klas 4 – 6 zaprosili widzów w podróż sentymentalną ulicami Jarosławia, by przypomnieć sylwetki nauczycieli, którzy wpisali się w historię miasta. Wśród nich znaleźli się: Anna Jenke, Lidia Nartowska, ks. Władysław Janeczko, Edward Kieferling i Janusz Nowacki. Dziś w mieście tym postaciom poświęcone są ulice, ławeczki- rzeźby czy pomniki. Na zakończenie młodzi artyści wyrazili swoją wdzięczność wobec swoich nauczycieli i wszystkich współczesnych pedagogów.
 
 
 
więcej zdjęć...

06.10.2016
 
SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
 
W poniedziałek 3 października, oraz we środę 5 października 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział
w IV Szkolnym Turnieju Szachowym.

Uczestnicy podzieleni na 2 kategorie wiekowe (klasy I-III oraz IV-VI), przez wiele godzin walczyli,
o tytuł Mistrza Szachowego. Bezkonkurencyjny w rozegranych systemem szwajcarskim zmaganiach, okazał się uczeń klasy 4a - Błażej Drapała. Zdobywcy czołowych lokat w kategorii klas I-III w nagrodę mieli okazje powalczyć ze starszymi kolegami, natomiast zwycięzcom w kategorii klas IV-VI dane było reprezentować Szkołę na zawodach międzyszkolnych.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III przypadło Pawłowi Lichtarskiemu, zawodnikowi z klasy 3c, drugie Franciszkowi Kaplicie z klasy 2g. Trzecią pozycję wywalczył Mateusz Romanik, uczeń klasy 3c.

W kategorii klas IV-VI oprócz złotego medalisty, Błażeja Drapały, na podium stanęli – zdobywca II miejsca, Marcel Pilek (6d) oraz Julia Gajda (5a). Najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych szachowych sukcesów!
 
   
 
 

30.09.2016
 
ŚWIĘTO CHŁOPCÓW W TANECZNYM RYTMIE
 
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka .Z tej okazji dzień wcześniej odbyła się dyskoteka dla uczniów klas 4-6. Nowy samorząd zadbał o ciekawe konkursy i dobrą muzykę.
Przez niemal trzy godziny bawiliśmy się przy najnowszych i tych starszych przebojach. Odbyły się też konkursy, które ich uczestnikom i obserwatorom przyniosły sporo emocji i śmiechu.
Pierwszym z nich były wybory miss i mistera dyskoteki. Kandydaci do tego tytułu zostali wyłonieni wcześniej w eliminacjach klasowych. W ten sposób do rywalizacji podczas popołudniowej zabawy stanęło po 5 dziewcząt i chłopców. Miss dyskoteki została Wiktoria Parzniewska, a misterem Jakub Warzocha – oboje uczęszczają do VI b. Jeszcze więcej emocji wzbudziła druga rywalizacja, przeznaczona tylko dla chłopców. Każdy z nich miał przejść z szykiem jak najdłuższy dystans
w… szpilkach. Przedstawiciele męskiej części szkoły poradzili sobie z zadaniem zadziwiająco dobrze. Jednak bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Wywrót z klasy VI e.
Piosenka Elektrycznych Gitar To już jest koniec oznajmiła nam finisz imprezy,
która na długo zostanie w pamięci każdego z nas. Przynajmniej do dyskoteki andrzejkowej.
   
 

 
26.09.2016
NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
 
Jak co roku, wrzesień był w naszej szkole czasem demokratycznych wyborów
 Samorządu Uczniowskiego. Natomiast podczas październikowych apeli grup wiekowych
członkowie zarządu mieli okazję zaprezentować się wszystkim rówieśnikom.

Wybory odbyły się w sposób tajny. Najwięcej głosów uczniowie starszych klas
(oni mają prawo do wybierania Samorządu) oddali na Julię Wygnaniec z klasy VI c,
która tym samym została przewodniczącą. Funkcję jej zastępcy objęła Anna Pajda (VI d).
W skład zarządu weszli również: Ewa Machała (VI c), Zuzanna Pajda (VI a), Patryk Czogała
(VI e), Jakub Kołcz (VI b), Kinga Jamrozik (V a) i Natalia Stachurska (V b). Nowo wybrani
uczniowie są pełni zapału do pracy w Samorządzie i pomysłów z tym związanych.
Więcej o uczniach z Samorządu już w najbliższym wydaniu szkolnego czasopisma „Czwórka”.
 
Samorząd - link
 

 
16.09.2016
POŻEGNANIE MAJORA KOBY
 
Po 67 latach od zamordowania przez władze komunistyczne, major Władysław Koba, jarosławianin walczący w szeregach Armii Krajowej oraz działacz organizacji Wolność i Niezawisłość, doczekał się wreszcie godnego pogrzebu na cmentarzu w Przemyślu. 16 września w rodzinnym mieście odbyły się uroczystości poprzedzające pochówek. Uczniowie z naszego pocztu sztandarowego uczestniczyli we Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Bolesnej oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem jarosławskiego oficera.
   
   
 

10.09.2016
NAGRODA ZA LICZNĄ REPREZENTACJĘ W BIEGU 1050 – LECIA CHRZTU POLSKI
 
Uczniowie „Czwórki” chętnie włączyli się w sobotni Bieg 1050 – lecia Chrztu Polski. 1050 uczestników, wywodzących się z różnych środowisk, wystartowało w południe sprzed kościoła NMP Królowej Polski, by pokonać 1050 metrów i dotrzeć do mety w Opactwie. Liczba naszych reprezentantów, biegnących
w niebieskich koszulkach, dawała się zauważyć. Na finiszu otrzymaliśmy nagrodę w kategorii szkół podstawowych za najliczniejszą drużynę.
 
   
 

01.09.2016
ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY
 
Spotkania z wychowawcami w klasach, część oficjalna w sali gimnastycznej oraz Msza św. w Bazylice pw. Matki Bożej Bolesnej złożyły się na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. 1 września jak zwykle był uroczystym dniem dla całej społeczności. Tym razem uświetniła go dodatkowo wizyta Pani Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, Renaty Chlebowskiej.

Pierwszy dzień nauki rozpoczęły zajęcia organizacyjne z wychowawcami. Następnie spotkaliśmy się
w sali gimnastycznej, by w sposób oficjalny zainaugurować nowy rok edukacji. Po wprowadzeniu najważniejszego symbolu szkoły – sztandaru – Pani Dyrektor Filomena Górecka – Bedla powitała wszystkich zebranych. Natomiast nasz gość, Pani Renata Chlebowska, odczytała list Burmistrza Miasta Jarosławia. – Szkoła (…) to miejsce szukania odpowiedzi na pytanie, kim jestem , dokąd zmierzam
i jak ma wyglądać życie młodego człowieka. (…) Jestem pewien, że Państwo profesjonalnie staną na wysokości zadania w odnajdywaniu rozwiązań i odpowiedzi na trudne pytania stawianie przez dzieci
i młodzież szkolną w trakcie nauki (…) Szkoła to nie tylko budynki, to także bardzo dobrze wykształceni i przygotowani do pracy z uczniem nauczyciele – wychowawcy – podkreślił w skierowanym do nas słowie Burmistrz Jarosławia, Pan Waldemar Paluch.
Po części oficjalnej udaliśmy się do kościoła, by tam zawierzyć rozpoczynającą się pracę Jezusowi
i Jego Matce. Mszę św. sprawował nasz nowy katecheta, o. Mateusz Kosior.
  
   
 
   
 

 
 
 
 
 
 
© sp4j - 2016r