◊ WYDARZENIA rok szkolny 2014/2015  

01.06.2015
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO I KULTURALNIE
 
Zawody sportowe, zwiedzanie wystaw oraz oglądanie filmów wypełniły obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole. Nie zabrakło także słodkich upominków. Były to niezapomniane i pełne atrakcji chwile.
 
 
Galeria zdjęć ... kliknij

26.05.2015
Poetycko o dzieciach
 
Troje piątoklasistów reprezentowało nas 26 maja w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Znacie, to posłuchajcie”. Był on poświęcony poezji o dzieciach i dla dzieci.

Każdy z biorących udział w konkursie miał w ciągu 5 minut przedstawić dwa wiersze odpowiadające zalecanej tematyce. Nasi przedstawiciele (Julia Polak i Lidia Wiśniewska z kl. 5 d oraz Emil Broda z 5 a) zaprezentowali swoją interpretację m.in. utworów Jana Brzechwy, Ewy Skarżyńskiej, Danuty Wawiłow i Danuty Gellnerowej. Konkurs odbył się w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich. Jego inicjatorami byli również organizatorzy akcji „Kilometry dobra”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a jurorzy wraz z organizatorami podkreślili, że poziom artystyczny był bardzo wysokii wyrównany.
 
        
 

20.05.2015
Witaj Unio!
 
19 i 20 maja 2015 r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnych Dni Europejskich. Pierwszego dnia uczniowie klas szóstych zaprezentowali inscenizacje na temat Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii
i Włoch. Głównym celem prezentacji było zapoznanie dziewcząt i chłopców z niektórymi państwami Unii Europejskiej. Po przybliżeniu kultury i zwyczajów tych czterech państw, widzowie wyszli uśmiechnięci
i ubogaceni nową wiedzą. Natomiast drugiego dnia w konkursie wiedzy o wybranych państwach UE zmagali się uczniowie klas piątych. Wykazali się bardzo szczegółową wiedzą na temat położenia, kultury, znanych postaci, instrumentów muzycznych, potraw, muzyki, itp - krajów UE.
 
   
 
Cała galeria zdjęć ... kliknij

18.05.2015
OLA NAJLEPSZA WŚRÓD MŁODYCH POETÓW W CAŁEJ POLSCE
 
Aleksandra Makar, uczennica klasy VI a, zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie poetyckim o Janie Pawle II.

X Ogólnopolski Konkurs Papieski „Śladami Jana Pawła II” zorganizowali : Szkoła Podstawowa nr 25
 w Warszawie oraz Wydział Oświaty i Wychowania m. stołecznego Warszawy dla dzielnicy Wola. Kiedy informacja o możliwości nadsyłania do stolicy utworów poetyckich o św. Janie Pawle dotarła do naszej szkoły, Ola z ochotą spróbowała swoich sił literackich. Jak się okazało, z sukcesem, zdobywając drugą nagrodę. – Mój wiersz mówi o życiu i wierze Papieża Polaka. Napisałam go, by pokazać, że mimo iż nie ma już z nami tak wspaniałego człowieka, jego słowa nadal mają głęboki sens i warto je przekazywać innym – opowiada szóstoklasistka, przyznając że nie liczyła na to, iż jej utwór dotrze do dużej ilości osób. Pisała go jednak z nadzieją, że chociaż dla niektórych stanie się zachętą do zagłębienia się w biografię Jana Pawła II. – Kiedy poznałam werdykt jurorów, byłam bardzo szczęśliwa i zaskoczona, że moje strofy znalazły tak wielkie uznanie – dodaje skromnie młoda poetka.
 

18.05.2015
Nie lękajcie się świętości!
 
Pod takim tytułem, 18 maja piątoklasiści zaprezentowali program słowno – muzyczny poświęcony postaci św. Jana Pawła II oraz jego nauczaniu. Okazją stała się 95. rocznica urodzin tego wielkiego Polaka.

W zaprezentowanych scenkach z życia Jana Pawła II, fragmentach homilii i przemówień papieskich oraz wierszach i piosenkach widoczne było główne przesłanie programu – świętość to stan osiągalny dla każdego człowieka. Tego właśnie, słowem i przykładem, uczył nas za życia Papież rodem z Wadowic. Występujący w programie przypomnieli, że być świętym to znaczy kochać – Boga i drugiego człowieka. Tę niezwykłą uroczystość przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas: 5 b i 5 d. O oprawę muzyczną zadbały wokalistki z 4 c, 5 c i 5 d.
 
   
 

30.04.2015
 Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników
biblioteki szkolnej rok szkolny 2014/2015
 
30 kwietnia 2015 roku w naszej Szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelników klas pierwszych”. Udział w nim wzięły wszystkie klasy pierwsze z Naszej Szkoły. Uroczystość ta odbyła się w tym roku już po raz trzynasty. Przyjęcie uczniów w poczet grona czytelników organizujemy po pierwszym semestrze, kiedy uczniowie potrafią już płynnie czytać. Przed pasowaniem, zaprosiliśmy klasy pierwsze do biblioteki na lekcję biblioteczną. Uczniowie mieli okazję poznać bibliotekę, jej zbiory, zasady korzystania z nich i dbania o nie.
Tego roku szkolnego uroczystość „Pasowania na czytelników” urozmaicił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy II a pod kierunkiem wychowawcy, p. U. Rogała we współpracy
 z nauczycielami Biblioteki Szkolnej, p. E. Musur oraz p. A. Lenart. Na uroczystość zaprosiliśmy
p. Dyrektor F.Górecką-Bedla, która dokonała aktu pasowania i wręczyła przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy.
Cały program, obok elementów dydaktyczno-wychowawczych zawierał elementy rozrywkowe. Głównym jego celem było przyciągnięcie najmłodszych uczniów do biblioteki, która ma im się kojarzyć
z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i które warto odwiedzać.
 
   

Galeria zdjęć ... kliknij
 

29.04.2015
Konkurs plastyczny - "Uzależnieniom mówimy NIE"
W związku z zakończeniem kampanii "Uzależnieniom mówimy NIE" odbył się konkurs plastyczny pod tym samym tytułem, w którym udział wzięli nasi uczniowie z klas czartych. Wyróżniony został uczeń z klasy IV a - Dominik Zagrobelny. Uroczysty finał kampanii wraz z wręczeniem nagród odbył się 29 kwietnia 2015 r. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji Miasta.
 
 
 
Galeria zdjęć ...kliknij

28.04.2015
Warsztaty "ArtAprilis"
 
28 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych odbyły się warsztaty "ArtAprilis". Spora grupa uczniów
z naszej szkoły pod opieką p. M.Błahuty wzięła w nich udział. Byli to: Ewa Machała, Natalia Kamińska, Maciej Plęs, Gabriela Podolec, Klaudia Ścibor, Wiktoria Stasieńko, Wiktoria Florek i Dominika Skupień. Otwarcie warsztatów rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości i krótką projekcją filmu o szkole. Następnie uczestnicy, podzieleni na mniejsze grupy, wzięli udział a zajęciach z malarstwa, grafiki warsztatowej, grafiki komputerowej i rzeźby. Uroczyste podsumowanie i zakończenie warsztatów odbyło się w sali wystawowej Synagogi gdzie wręczono dyplomy dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli.
 
 
 

14.04.2015
Konkurs plastyczny
 
"Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!" pod takim hasłem została przeprowadzona XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, organizowanego w ramach popularyzacji Obrony Cywilnej i ochrony ludności na wypadek zagrożeń. W wyniku elimanacji powiatowych uczennica naszej szkoły Roksana Szkoła z klasy Vd zdobyła III miejsce, a Wiktoria Stasieńsko z klasy VIa - IV miejce. Uczennice przygotowywały prace pod kierunkiem pani Marzanny Błahuty. Gratulujemy!!!!!
 
    

Galeria zdjęć...kliknij
 

10.04.2015
Ogólnopolski Turniej BRD
 
W piątek - 10 kwietnia odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Kowalczyk - kl.VIb, Wiktoria Florek - kl.VIb, Gabriel Bednarz - kl.VIc i Dariusz Pajda - kl.VIc. W wyniku zaciętej rywalizacji 7 szkół podstawowych drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.Gratulujemy sukcesu!!!
 
   

Galeria zdjęć ...kliknij
 

01.04.2015
SZÓSTOKLASIŚCI PO EGZAMINIE

Nasi szóstoklasiści, podobnie jak prawie 350 tys. ich rówieśników w całej Polsce, przystąpili 1 kwietnia do egzaminu decydującego o ukończeniu szkoły podstawowej. I chociaż data wskazywała na Prima Aprilis, był to całkiem poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności zdobytych w ostatnich sześciu latach.

Jak zawsze, w arkuszu egzaminacyjnym nie zabrakło pytań z języka polskiego i matematyki. Nowością był sprawdzian z języka angielskiego. Dlatego po raz pierwszy egzamin przebiegał w 2 etapach. W pierwszej części szóstoklasiści musieli zmierzyć się m.in. z wyrażeniami arytmetycznymi, zadaniami algebraicznymi czy obliczaniem proporcji. Mieli także napisać opowiadanie pt. „Tajemnicze pudełko” oraz udzielić prawidłowych odpowiedzi dotyczących fragmentu artykułu prasowego i komiksu. W części językowej duży nacisk położono na rozumienie tekstów słuchanych i czytanych.

Po zakończeniu sprawdzianu, nasi uczniowie odetchnęli z ulgą. Wielu stwierdziło, że zadania okazały się niezbyt trudne. Jak było naprawdę, dowiemy się za niecałe 2 miesiące. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiada, że wyniki sprawdzianu poznamy 29 maja.
 
   
 

30.03.2015
Apel świąteczny
 
Dnia 30 marca klasy I e i I d wspólnie z wychowawcami p.Grażyną Jaracz i p. Grażyną Sobczuk przygotowały apel wielkanocny dla uczniow klas 0 - 3 naszej szkoły. Zawierał on nie tylko treści religijne związane ze zmartwychwstaniem Jezusa, ale także wiadomości o wiośnie. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna. Na zakończenie wystąpił zespół teatralny obu klas, którego przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem małych widzów.
 
 
 

26.03.2015
Trójwymiarowy Świat Matematyki
 
26 marca 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie czwartej edycji konkursu matematyczno - plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Maszyny Marzeń". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha i Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Uczennica naszej szkoły Dominika Skupień za swoja pracę
pt. „Poduszkowiec” zdobyła wyróżnienie w kategorii „Estetyka”.
 
    

Więcej ....kliknij
 

17.03.2015
Konkurs recytatorski „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”
 
Uczniowie z klas I i II przystąpili 17 marca do konkursu recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im.J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jarosławiu. W wyniku eliminacji szkolnych na scenie MOK -u reprezentowały naszą szkołę dwie uczennice: Amelia Pukalska z klasy I „a” oraz Dominika Katan z klasy II „a”. Uczennice recytowały wiersze, tematem i nastrojem nawiązującym do wiosny. Dominika Katan otrzymała wyróżnienie prezentując publiczności wiersz Czesława Janczarskiego „Wiosna”. W podziękowaniu za interpretację wiersza, uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.
     

11.03.2015
REKOLEKCJE ZE ŚW. URSZULĄ LEDÓCHOWSKĄ
 
Uczniowie klas 1 – 6 przeżywali w parafii Matki Bożej Bolesnej swoje rekolekcje wielkopostne. Ćwiczenia duchowe odbywały się od 9 do 11 marca. Uczestnicy poznali postać św. Urszuli Ledóchowskiej, która może stać się dla nich wzorem radości z życia blisko Pana Jezusa oraz przykładem prawdziwej miłości.

Rekolekcje prowadziły siostry urszulanki z Warszawy: s. Beata Zawiślak (nasza była katechetka), s. Joanna Szcześniak oraz Karolina, kandydatka do zakonu. W swoich naukach przedstawiły postać założycielki zgromadzenia, żyjącej w latach 1865 – 1939. Święta siostra Urszula uważała uśmiech, pogodę ducha i dobroć na co dzień za świadectwo wiary. Swoje podwładne uczyła prostoty, pokory, twórczej pracy i oddanej służby – głównie dzieciom i młodzieży. Podczas rekolekcji nasi uczniowie poznali wartość prawdziwej miłości, samodyscypliny oraz dramat grzechu.
Rekolekcje zakończyła Eucharystia sprawowana przez katechetę o. Piotra Geislera. W homilii kapłan podkreślił, że wielkopostne postanowienia muszą iść w parze z tym, co najważniejsze – ciągłą nauką miłości i umiejętnością słuchania drugiego człowieka.
 
   

06.03.2015
Zespół "Head over Heels" w zerówkach - nietypowe spotkanie z muzyką
 
6 marca 2015 zerówki w naszej szkole odwiedził zespół muzyczny "Head over Heels". Jednym
z członków zespołu jest tata Miłoszka z grupy 0c pan Marcin Pecel. Dzieci oprócz wspaniałego koncertu miały przyjemność brać udział w pięknej lekcji muzyki. Tata jest gitarzystą, dzięki temu bliżej poznały ten instrument jego budowę, brzmienie oraz rodzaje. Chętne dzieci próbowały grać na gitarze elektrycznej.
Słuchając perkusji wyklaskiwały rytm. Wszystkim bardzo podobała się gra na gitarze
i perkusji. Kilkoro dzieci zadeklarowało chęć podjęcia nauki w szkole muzycznej - będziemy trzymać kciuki, aby chętni wytrwali w swoich marzeniach. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za wspaniałą lekcję muzyki.
 
       
    

06.01.2015
„Czwórka” szła w orszaku afrykańskim
6 stycznia w naszym mieście odbył się Orszak Trzech Króli. Do tego niezwykle barwnego wydarzenia zostali włączeni również uczniowie naszej szkoły.

W szkole zebraliśmy się o godzinie 11.00, by przebrać się w odpowiednie stroje koloru niebieskiego
( dworek i rycerzy) i pójść do kościoła OO. Reformatów, spod którego o godzinie 12.00 tłumnie wyruszyliśmy w kierunku Rynku. Oczywiście czołową postacią naszego orszaku był król Baltazar, który majestatycznie jechał na wielbłądzie. Po dotarciu na Rynek orszaku niebieskiego, orszaku azjatyckiego (zielony) z parafii Bożego Ciała, orszaku europejskiego z parafii Chrystusa Króla (w barwach czerwonych) i orszaku Świętej Rodziny z Kolegiaty zaczęło się wspólne oglądanie jasełek, łamanie się opłatkiem połączone ze śpiewaniem kolęd. W tym roku po raz pierwszy w tych barwnych jasełkach pojawiła się królowa Kleopatra. Oczywiście jak co roku na tej pięknej uroczystości nie zabrakło znakomitego gościa arcybiskupa Józefa Michalika.
 
Więcej zdjęć......kliknij

29.12.2014
Nasza szkoła została wyróżniona "Jarosławem"

29 grudnia na uroczystej sesji Rady Miasta z rąk burmistrza statuetkę odebrała dyrektor szkoły Filomena Górecka-Bedla.

 

źródło zdjęcia: UM Jarosław - kliknij...

19.12.2014
Wigilia klasowa "Pod Aniołem"

19.12 w oddziale przedszkolnym 0 B odbyla się wigilia grupowa. Czas adwentu był czasem przygotowywania przez dzieci i rodziców postaci i rekwizytów do opowiadania wigilijnego
"W Betlejem". W dzień wigilii dzieci wraz z wychowawcą podzieliły się opłatkiem, składając sobie moc serdecznych życzeń. Rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Dzieci przedstawiły historię narodzin Jezusa wykorzystując przygotowane postacie. Prócz życzeń i kolęd nie zabrakło pyszności przygotowanych przez rodziców oraz prezentów pod choinkę
 
Więcej zdjęć .... kliknij

Tydzień przed przerwą świąteczną uczniowie klas I - III przygotowywali razem z Rodzicami kartki świateczne i stroiki na wielki, szkolny, charytatywny kiermasz. Dwie klasy pierwsze pod kierunkiem pani Anny Skowrońskiej i Agnieszki Berezy przygotowały świąteczny apel dla społeczności szkolnej nauczania wczesnoszkolnego. W ostatnim dniu nauki w szkole odbyły się klasowe wigilie, podczas których przy dźwiękach kolęd i pastorałek uczniowie składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem. Uczniowie klas IV i VI, którzy nadobowiązkowo uczą się języka niemieckiego poznali zwyczaje i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia państw niemieckojęzycznych. Nauczyli się śpiewać pastorałkę "O Tannenbaum" oraz robili miniaturowe drzewka bożonarodzeniowe. Trzeba przyznać, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia mają zawsze w naszej szkole niepowtarzalny urok.
 
Więcej zdjęć ... kliknij

03.12.2014
"Centrum Nauki Kopernik"
 
W dniu 3 grudnia klasy szóste naszej szkoły odwiedziły ZSO im. Książąt Czartoryskich, gdzie odbył się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki. Główną atrakcją była mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli podziwiać, a także dotykać eksponaty, m.in. kulę plazmową, wirujące krzesełko, uczyli się rozszyfrowywać "tajne" wiadomości, mogli doświadczać krótkowzroczności lub dalekowzroczności, zobaczyć jak powstają filmy, jak pracuje prawdziwe serce o różnych tętnach itp. Uwagę przykuwały również inne stoiska, gdzie mieli okazję zobaczyć jak działają roboty, obserwować eksperymenty chemiczne czy spróbowac swoich sił w sesji fotograficznej. Zdaniem Oli Makar uczennicy klasy VIa, taki sposób zdobywania wiedzy jest o wiele ciekawszy od zwyklych lekcji, sprawił uczniom wiele frajdy.Klaudia Ścibor także uważa, że takie naukowe eksperymenty i warsztaty są genialne, bardzo sie wszystkim podobały.


Więcej zdjęć.... - klijnij

20.11.2014
"Dyskoteka Andrzejkowa"
W czwartek 20 listopada uczniowie klas 4-6 bawili się nna charytatywnej dyskotece andrzejkowej przygotowanej przez rodziców i uczniów klas piątych.
Dochód z dyskoteki przeznaczony jest na paczki mikołajkowe dla z rodzin najbiedniejszych.
" I ty możesz zostać świętym Mikołajem"

Cała galeria zdjęć - kliknij tu...

13.11.2014
"Narodowe Święto Niepodległości"

Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada, to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. W tym dniu, niemal we wszystkich miastach Polski, odbywają się uroczyste obchody.
W naszym mieście program uroczystości, przygotowany pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia, rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Następnie wszyscy zebrani zgromadzili się w jarosławskiej Kolegiacie na uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dalsze obchody święta odbyły się na terenie Opactwa SS. Benedyktynek. Pod Krzyżem Golgoty Narodu wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn narodowy. Odbył się apel poległych oraz salwa honorowa. Na zakończenie imprezy złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą grupy legionistów. Poza oficjalną częścią obchodów, w Miejskim Ośrodku Kultury, zorganizowany został Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego Serce w plecaku.
 
 
 
W sposób podniosły Święto Niepodległości obchodziliśmy także w naszej szkole w dniu 13 listopada 2014 roku. Z tej okazji uczniowie klas V-VI przygotowali uroczystą akademię. Mieliśmy okazję posłuchać wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej oraz przypomnieć sobie odrobinę historii, tak ważnej dla naszego kraju. Również klasa 0 pod patronatem pani Renaty Mazur przygotowała bardzo uroczysty apel dla całej społeczności uczniowskiej klas 0-III. Program bardzo się nam podobał nie tylko pod względem merytorycznym bo była to świetna lekcja historii, ale również pod względem aktorstwa sześciolatków. Przepięknie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, tak że niejednemu widzowi zakręciła się łza w oku.
 
       

28.10.2014
"Już są z nami"

Dnia 28 października odbyła się w naszej szkole jedna z najważniejszych uroczystości "Pasowanie na ucznia". Na to wydarzenie czekało z dużą niecierpliwością 140 dzieci. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu ołówkiem przez panią Dyrektor stali się oni formalnie członkami społeczności uczniowskiej.
 
 
 

23.10.2014
"Mały mistrz"

Dnia 22 października ruszyła Wojewódzka Inauguracja Programu Sportowego "Mały Mistrz". Jest on prowadzony pod patronatem Wojewody Podkarpackiego i Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z nauczycielami wychowania fizycznego naszej szkoły przeprowadzają zajęcia sportowe i testy , które umożliwiają uczniom klas pierwszych zdobycie pierwszych sprawności "Małego mistrza".

 

23.10.2014
„Świętymi bądźcie” – XIV Dzień Papieski w naszej szkole

Z okazji XIV Dnia Papieskiego oraz wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II uczniowie klas V a, VI a, VI c, VI d wraz z zespołem wokalnym przygotowali program muzyczno-słowny. Jego prezentacja odbyła się 23 października.
Młodzi artyści recytując wiersze, prezentując wspomnienia księdza kardynała Stanisława Dziwisza
i urywki biografii Jana Pawła II, próbowali odpowiedzieć na pytania: kim jest dla nas Jan Paweł II, jak wyglądała jego droga do świętości.
Przypomnieli wszystkim obecnym, że świętość może osiągnąć każdy z nas. Miłość, dobro, wrażliwość, odpowiedzialność, przyjaźń – te wartości rozsiewane po całym świecie przez Ojca Świętego - mogą nas zaprowadzić do tego celu. Uczniowie przypomnieli również ważne słowa Jana Pawła II: „ To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości; nie zatwardzajcie serc, gdy słyszycie krzyki biednych; człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest…”
Wypowiadane wspomnienia o naszym ukochanym Ojcu Świętym uzupełniły piosenki, między innymi „Barka”( ta piosenka – jak sam wspominał – zaprowadziła Go na tron Piotrowy).

20.10.2014
Wawrzynek 2014
Uczniowie klas I i II przystąpili 20 października do konkursu recytatorskiego „Wawrzynek 2014”organizowango przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. W wyniku eliminacji szkolnych na scenie MOK -u reprezentowały naszą szkołę dwie uczennice: Oliwia Rokoszyńska z klasy I „a” oraz Dominika Katan z klasy II „a”. Uczennice recytowały wiersze, tematem i nastrojem nawiązującym do jesieni. Dominika Katan otrzymała wyróżnienie prezentując publiczności wiersz Adama Asnyka „Astry”. W podziękowaniu za interpretację wiersza, uczennica otrzymała dyplom i drobny upominek.
 


08.10.2014
SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY


Cieszące się coraz większą popularnością w polskich szkołach, uważane za sport elitarny, szachy zdobywają coraz więcej sympatyków także w naszej placówce. Najlepiej o tym świadczy popularność,
z jaką spotkał się rozegrany w minioną środę - II Szkolny Turniej Szachowy.


47. uczniów szkoły wzięło udział w szachowych zmaganiach, rozgrywanych w środę 8 października
w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, wyłonił pięcioro zwycięzców.


47. uczestników podzielonych na 2 kategorie wiekowe (klasy I-III oraz IV-VI), przez 5 godzin walczyło,
o tytuł Mistrza Szachowego. Bezkonkurencyjny w rozegranych systemem szwajcarskim zmaganiach, okazał się uczeń klasy 2a - Błażej Drapała. Zdobywca złotego medalu w nagrodę mógł powalczyć ze starszymi kolegami. Ku zaskoczeniu wszystkich, drugoklasista pokonał konkurencję, zdobywając złote medale w obydwu kategoriach wiekowych - nie przegrywając ani jednego meczu.


Drugie miejsce w kategorii klas I-III przypadło Mateuszowi Hanusiewiczowi, zawodnikowi z klasy 3b. Trzecią pozycję wywalczył Kajetan Kaplita, uczeń klasy 2a.

W kategorii klas IV-VI oprócz złotego medalisty, Błażeja Drapały, na podium stanęli – zdobywca II miejsca, Michał Solski (4a) oraz Szymon Łanowy (5c). Najlepsi zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Szachy to sport, który nie tylko zaskakuje, ale także rozwija myślenie – w końcu to najinteligentniejszy sport na świecie, dlatego zapraszamy naszych uczniów do aktywnego włączania się w wszelkie szachowe przedsięwzięcia! Być może to w murach naszej szkoły uczy się przyszły arcymistrz.

25.09.2014
Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki

25 września 2014 r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoly uczestniczyli w spotkaniu z Młodzieżowymi Liderami Profilaktyki TPD. W ramach programu "Chcę Ci dać to co najlepsze" młodzi Liderzy Profilaktyki prezentowali swoje pasje, talenty, nietypowe umiejętności m.in.: talenty wokalne i taneczne, chodzenie po linie, układanie kostki Rubika i inne. Po zakończeniu pokazu pasji i talentów
oraz stworzeniu swoistej atmosfery, liderzy opowiadali o swoich zainteresowaniach, zdolnościach, i o tym czego dzięki tym umiejętnościom udało im sie uniknąć. Młodzi ludzie mówili o sytuacjach, w których udało się być asertywnym, wyjść zwycięsko z propozycji mających związek z uzależnieniami. Mamy nadzieję, że niejednego ucznia naszej szkoly udało im się "zarazić" swoimi
pasjami będącymi alternatywą dla niebezpiecznych sytuacji.


 
19.09.2014
Dzień Sybiraka

Dnia 19 września 2014 r. w Kolegiacie Jarosławskiej odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji Dnia Sybiraka, połączona z 25 rocznicą powstania Związku Sybiraków w Jarosławiu oraz Dniem Weterana. W uroczystości tej uczestniczył Poczet Sztandarowy i delegacja uczniów naszej szkoły. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków oraz żołnierzy, którzy oddali swe życie na wszystkich frontach świata. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na plac ks. Piotra Skargi. Tam pod Pomnikiem Bohaterów II wojny światowej odsłuchano Hymnu Narodowego i Hymnu Sybiraków, odczytano Apel Poległych i wystrzelono salwę honorową. Następnie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości oraz złożenie kwiatów w holdzie dla bohaterów.


 
© sp4j - 2015r