English version

sp4jaroslaw

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

Święto Szkoły

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

WYDARZENIA

 

Rok szkolny 2011/2012

Archiwum

 
8 grudnia2011r.

Sprawozdanie z wycieczki - w dniu 08.12.2011r. pierwszą grupą poszliśmy do Galerii Przedmiotu na rynku. Znajduje się tam kawiarenka i warsztat sztuki. Lepiliśmy tam kubki z gliny. Najpierw zrobiliśmy podstawę naszych prac,
a następnie robiliśmy boki i mocowaliśmy je. W tym wszystkim pomagała nam Pani Elżbieta Ficek, która zajmuje się nauką plastyki. Po skończeniu nasze prace zostały ułożone obok pieca i niedługo będą wypalane. Obecnie nie mamy naszych dzieł, ale po odpowiednim procesie wypalania i osuszania będą nam przekazane. Ta wycieczka bardzo się nam podobała - galeria.

Aleksandra Makar klasa III a

2 grudnia2011r.

W hali sportowej MOSiR w Jarosławiu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w minipiłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP-10, SP-6, SS Niepokalanek, SP-4. Nasze uczennice w składzie: Gabriela Makarowska, Małgorzata Piśko, Aleksandra Iwaszkiewicz, Paulina Maciałek, Regina Kozdęba, Karolina Pieszko, Karolina Bochnak, Patrycja Malec, Izabela Hanasiewicz, Natalia Matrejek zajęły drugie miejsce.

 
1 grudnia2011r.

101 uczniów klas szóstych przystąpiło do próbnego sprawdzianu. Egzamin rozpoczął się o godzinie 8.00 i trwał do godziny 9.00, a dla uczniów z dosto-sowaniem do 9.30. Nad przebiegiem sprawdzianu czuwali nauczyciele powołani przez p. dyrektor w skład komisji - galeria.

 
30 listopada 2011r.

W hali sportowej MOSiR w Jarosławiu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w minipiłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP-10, SP-6, SS Niepokalanek, SP-11 i SP-4. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół
w składzie: Mateusz Płocica, Adam Mazur, Kacper Litwiak, Filip Kulikowski, Daniel Popik, Oskar Pawlikowski oraz Jakub Chojnacki zajął pierwsze miejsce.

 
24 listopada 2011r.

Święto Szkoły i jej Patrona - 47 lat.

"Był Tym, wobec którego niemożliwa była obojętność"

Powyższe słowa stały się mottem tegorocznego Święta Szkoły i jej Patrona
w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego. Uroczystość odbyła się 24 listopada. Jak zawsze, stała się okazją do wspomnień, ukazania dorobku placówki oraz przybliżenia biografii autora Syzyfowych prac. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w bazylice Matki Bożej Bolesnej, którą odprawił proboszcz tejże parafii
i katecheta SP 4, o. Jacek Skupień. W homilii kapłan podkreślił, że kluczem do szczęścia jest miłość, której powinniśmy pilnie uczyć się w szkole życia. Kolejnym punktem obchodów święta był spektakl na szkolnej scenie. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie przygotowane przez swoich nauczycieli: Grażynę Prusinowską (scenariusz i reżyseria), Barbarę Iwasieczko (oprawa muzyczna), Marzannę Błahutę (scenografia) i Grzegorza Kulasa (prezentacja multimedialna i dźwięk). Widzowie przypomnieli sobie najistotniejsze fakty z życia Żeromskiego, a także poznali opinie o nim, wypowiadane przez czołowych pisarzy, poetów i badaczy literatury.
W programie padły również słowa będące mottem święta, które po śmierci patrona wyszły spod pióra Wacława Borowego.
W przemówieniu otwierającym tegoroczną uroczystość dyrektor Filomena Górecka-Bedla przypomniała, że szkoła podstawowa jest wyjątkowym miejscem kształtowania ludzkich umysłów i serc. Dlatego profesjonalna kadra SP 4 dokłada wszelkich starań, by proces edukacyjny i wychowawczy przebiegał na jak najwyższym poziomie, ze szczególną troską o każdego ucznia. – Gratuluję sukcesów, jakie odnosi Szkoła Podstawowa nr 4. Dziękuję za codzienną pracę pedagogiczną, której efekty są widoczne – powiedziała Magdalena Lehnart, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Jarosławiu.
Święto Szkoły co roku stanowi okazję do zapoznania się z biografią Stefana Żeromskiego i dziejami placówki. Uroczystość poprzedzają konkursy związane
z tą tematyką. W samo święto można poznawać dzieje „czwórki”, oglądając wyłożone w holu kroniki z minionych lat. Uroczystość obchodzone jest co roku
u zbiegu dwóch rocznic – śmierci patrona (20 listopada 1925 r.) i otwarcia szkoły w nowym budynku – przy ul. Żeromskiego (12 grudnia 1964 r.).

 
23 listopada 2011r.

23 listopada w siedzibie Biblioteki odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności płynnego czytania. Lista laureatów: kliknij

 

W dniu 23 listopada odbył się Andrzejkowy Turniej piłki nożnej chłopców.
W zawodach startowało sześć szkół podstawowych: SP-10, SP-6, SS Niepokalanek, SP-11, SP-4 oraz SP-5. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Skład drużyny był następujący: Pilch Oliwer, Chmura Kacper, Tutka Marcelin, Stokłosa Błażej, Wolański Mateusz, Wielis Tomasz, Wiśniewski Jakub, Łobaziewicz Wojciech, Pieszko Kamil.

 
17 listopada 2011r.

24 uczniów klas V i VI uczestniczyło 17 listopada w szkolnym etapie konkursu biblijnego „Kościół wspólnotą i naszym domem”. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością Dziejów Apostolskich. Do etapu dekanalnego, który odbędzie się 29 lutego, mogły zakwalifikować się 3 osoby, które zgromadziły najwięcej punktów. Są nimi: Michał Biliński z klasy V c oraz Anna Pliś i Izabela Hanasiewicz z klasy VI c.

 
17 listopada 2011r.

W dniu 17.11.2011r zespół wychowawców klas V wraz z rodzicami zorganizował dyskotekę Andrzejkową dla uczniów klas IV – VI.
Ze sprzedaży ciast, kanapek, napojów rodzice uczniów klas V zebrali kwotę 892,87 zł, która została przekazana pani Dyrektor szkoły na paczki Mikołajkowe dla uczniów najbardziej potrzebujących z naszej szkoły - „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” - galeria

 
15 listopada 2011r.

W dniu 25.09.2011r na apelu porządkowym w zespole uczniów klas została ogłoszona zbiórka pieniędzy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt
w Orzechowcach. Ponieważ październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt uczniowie klas V przystąpili do realizacji tego zadania.
W dniu 15.11.2011r pieniądze zostały przeliczone.
Zebrano kwotę 130,00 zł, która została przesłana na konto schroniska.

 
27 października 2011r.

Uczniowie klas I zostali pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. 27 października w szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. 118 uczniów złożyło ślubowanie, zostało pasowanych przez panią dyrektor oraz otrzymało legitymacje szkolne - galeria.

 
27 października 2011r.

Chętni uczniowie klas V i VI przystąpili do konkursu z matematyki. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 1 godzinę zegarową. Przed rozpoczęciem konkursu z uczniami spotkała się także p. dyrektor.

 
26 października 2011r.

Klasy V b i V d pod opieką p. Piotra Czecha, p. Grzegorza Kulas oraz p. Barbary Iwasieczko brały udział w wycieczce do Rzeszowa do ośrodka telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów - galeria

 
25 października 2011r.

Uczniowie klasy III c pod opieką p. Krystyny Brzuchacz oraz p. Piotra Czecha uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa do ośrodka Telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów.

 
28 września 2011r.

Uczniowie klasy VI c i VI d pod opieką p. Eweliny Pęcak, p. Barbary Iwasieczko
i p. Grzegorza Kulas brali udział w wycieczce do Rzeszowa do Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej mieszczącego się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ulicy Sucharskiego 2 gdzie odbyła się lekcja prowadzona przez tamtejszych nauczycieli akademickich - galeria. Strona internetowa Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie - http://www.rcie.rzeszow.pl/default.asp?lisc=44

 
27 września 2011r.
Uczniowie II etapu - klasy IV, V i VI - uczestniczyli w dyskotece z okazji Dnia chłopca zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka trwała od godz. 16.15 do godz. 19.15 - galeria
 
23 września 2011r.

Zwycięstwo w biegach przełajowych

NASI NA PODIUM

Nowy rok szkolny przyniósł już naszym zawodnikom czołowe miejsca w biegach przełajowych i sztafetowych. Pierwsze z wymienionych zawodów odbyły się 23 września, drugie – 7 października.

W biegach przełajowych wystartowało 39 reprezentantów naszej szkoły – 17 dziewcząt i 22 chłopców. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Płocica, drugie Adam Mazur, czwarte - Kacper Benc. Również dziewczęta „zgarnęły” najwyższe trofea. Złoto, srebro i brąz należał do naszych uczennic. Medale zdobyły odpowiednio: Magdalena Fedor, Małgorzata Piśko, Paulina Maciałek. Z kolei na czwartej pozycji uplasowała się Aleksandra Flak. 2 tygodnie później odbyły się zawody w biegach sztafetowych. Tutaj zespół naszych dziewcząt zdobył złoty medal, a chłopcy srebrny. Gratulujemy!

Bartosz Cisek (V b)

 
20 września 2011r.

W szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 192 uczniów klas V i VI obecnych w tym dniu w szkole. Komisja nadzorująca wybory w składzie: opiekunowie samorządu i reprezentanci uczniów stwierdziła - oddano 192 głosy w tym 190 ważnych i 2 nieważne. Wyniki przedstawiają się następująco: Adam Gałuszka - 25 głosów, Aleksandra Osada - 21 głosów, Patryk Marchwiany - 19 głosów. Komisja nadzorująca wybory zdecydowała o następującym składzie Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący - Adam Gałuszka, zastępcy - Aleksandra Osada, Patryk Marchwiany. W skład zarządu wchodzą: Robert Ditrich, Marcin Mazur, Michał Parzniewski, Weronika Brzozowska, Jakub Flis i Aleksandra Iwanowicz - strona Samorządu Uczniowskiego.

 
20 września 2011r.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z pocztem sztandarowym brali udział
w uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji dania "Sybiraka" i "Weterana" oraz 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 
16 września 2011r.
Klasa IV "a" pod opieką wychowawcy p. Wojciecha Mazura oraz p. Grzegorza Kulas oraz uczniowie klasy III "c" pod opieką p. Krystyny Brzuchacz zwiedzili wystawę zbroi oraz zwierząt w Opactwie Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu - galeria
 
1 września 2011r.
Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2011/2012. - galeria

    Ponad 660 uczniów zgromadzonych w 28 oddziałach rozpoczęło 1 września nowy rok szkolny w naszej „czwórce”.
10 miesięcy nauki zainaugurowaliśmy Mszą św. w bazylice Matki Bożej Bolesnej. Ojciec proboszcz Jacek Skupień zaznaczył w kazaniu, że szkoła jest miejscem zdobywania mądrości podobnej do tej, którą posiadały ewangeliczne panny roztropne. Z kolei podczas przemówienia w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Filomena Górecka - Bedla zachęcała wszystkich uczniów do systematycznej
i ciężkiej pracy. Tylko w ten sposób można bowiem osiągnąć sukces. W trakcie spotkania w sali uczciliśmy też pamięć ofiar II wojny światowej, a następnie spotkaliśmy się na pierwszej lekcji ze swoimi wychowawcami. Przedstawiciele naszej społeczności uczestniczyli również w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2011/2012, która odbyła się w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu.
                                                                                                                       red. P.Cz

 
 

© sp4j - 2011