ŚWIETLICA SZKOLNA - ROK SZKOLNY 2008/2009

Pamiętnik 1 Pamiętnik 2 Pamiętnik 3 Pamiętnik 4

Z ŻYCIA ŚWIETLICOWEJ GROMADKI - czyli wydarzenia w świetlicy

I miejsce w IX Międzyświetlicowej Olimpiadzie Sportowej w Przemyślu

Drużyna w składzie: Filip Kulikowski, Kacper Litwiak, Gabriela Makarowska, Julia Niemkiewicz.
Już po raz drugi drużyna wywalczyła I miejsce pokonując 10 drużyn z innych szkół. Dzieci otrzymały przechodni puchar zwycięzców, puchar za zajęcie I miejsca oraz pamiątkowe dyplomy.

rok szkolny 2007/2008

• Grupa dzieci świetlicowych wzięła udział w zajęciach ceramicznych
w Jarosławiu, w Galerii Przedmiotu. Pod okiem specjalisty - plastyka robiły ciekawe rzeczy z gliny. Spotkanie zakończyło się degustacją mleka i jogurtów
w ramach akcji „Pij Mleko”.

Strona internetowa akcji „Pij Mleko” - kliknij

• Uczniowie podczas zajęć świetlicowych przygotowali prace plastyczne pod hasłem „Mini portreciki osób sympatycznych i lubianych”. Spośród wielu prac zostały wybrane 3 najlepsze:

I miejsce - Madzia Olszówka
II miejsce - Oskar Okojew
III miejsce - Ania Pliś

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia dla: Dawida Krzesińskiego, Emilii Matrejek i Kamila Kumóra.

• Tydzień w świetlicy pod hasłem „Wszystko może być muzyką” zakończył się mini -koncertem, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności gry na różnych instrumentach: bębnie, skrzypcach, pianinie, flecie i akordeonie.

• Nasi podopieczni uczestniczyli w konkursie tańca pod tytułem „You Can Dance, czyli po prostu tańcz”. Biorący udział w rywalizacji zaprezentowali wspaniałe umiejętności taneczne. Jury wybrało zwycięską trójkę:

I miejsce - Ola Wygnaniec, kl. 2d
II miejsce - Sandra Osiczko, kl. 3c
III miejsce - Mateusz Płocica, kl. 2c

• Tradycyjnie świetlica ogłosiła akcję charytatywną na rzecz mieszkanek Schroniska im. św. Brata Alberta w Jarosławiu. Aby osłodzić tym paniom Wielkanoc, zbieramy m.in. słodycze, kawę i herbatę. Nasze dzieci kilka razy
w roku spotykają się z paniami ze wspomnianego domu. Przynoszą im drobne upominki, jest czas na wspólną rozmowę, modlitwę oraz prezentacje artystyczne.