Pierwsza pomoc - ratownicy są wśród nas - grudzień 2007

Pierwsza pomoc – jak najszybsza pomoc sanitarna udzielona osobom poszkodowanym polegająca na wykonaniu czynności ratunkowych, które są niezbędne i możliwe do wykonania w danej sytuacji.

Nasza szkoła wzięła aktywny udział w realizacji programu "Pierwsza pomoc - ratownicy są wśród nas".
Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostały przeprowadzone zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Adresatami programu byli uczniowie klas II i III kształcenia zintegrowanego. W dniach od 11.12.2007r. do 14.12.2007r. podczas zajęć z edukacji motoryczno - zdrowotnej dzieci zostały przeszkolone przez nauczycieli: mgr Teresę Bielę
i mgr Urszulę Gierczak.

Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem metod aktywizujących i fantomów zostały dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów. Dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie otrzymali podręcznik pt. "Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy", celem utrwalenia zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności dotyczących podstawowych czynności ratujących życie.

Na zdjęciach uczniowie klasy II "d" i klasy II "a" podczas ćwiczeń na fantomach.

fot. grzekul1