安i皻o Szko造 i  Patrona                                                      安i皻o Szko造 i  Patrona                                                安i皻o Szko造 i  Patrona

名I邛O U ZBIEGU ROCZNIC

Pi瘯no przyrody w tw鏎czo軼i Stefana 疾romskiego sta這 si my郵 przewodni tegorocznego 安i皻a Szko造
i jej Patrona. Uroczysto嗆 odby豉 si 26 listopada.

20 listopada 1925 roku w Warszawie zmar Stefan 疾romski. Natomiast 12 grudnia 1964 roku w Jaros豉wiu otwarto Szko喚 Podstawow nr 4 imienia tego pisarza. U zbiegu tych rocznic regularnie obchodzimy 鈍i皻o, kt鏎e pozwala lepiej pozna histori szko造 i biografi patrona. Jest r闚nie okazj do zaprezentowania najnowszych sukces闚 plac闚ki. Tegoroczne uroczysto軼i rozpocz窸a Msza 鈍. w Bazylice Matki Bo瞠j Bolesnej. Eucharysti sprawowali: ks. katecheta Daniel Kin i o. Pawe Koniarek, kt鏎y wyg這si tak瞠 kazanie.
W skierowanym do zebranych w 鈍i徠yni s這wie kap豉n podkre郵i, 瞠 wszelka m康ro嗆 pochodzi od Boga. Tylko z Chrystusem mo積a osi庵n望 pe軟y rozw鎩 i tylko z Nim jeste鄉y w stanie zrozumie samych siebie oraz drugiego cz這wieka. – Szko豉 potrzebuje nauczycieli i dzieci, mistrz闚 i uczni闚, do鈍iadczenia i 鈍ie穎軼i. Pami皻ajmy, 瞠 najwi瘯szym Mistrzem jest sam Jezus. Dobrze, 瞠 przychodzicie do Niego w dniu Waszego 鈍i皻a i zapraszacie Go do siebie – powiedzia kaznodzieja.
     Dalsza cz窷 鈍i徠ecznych obchod闚 przebiega豉 w szkole. Po wej軼iu do budynku ka盥y mia okazj obejrze kroniki dokumentuj帷e minione 49 lat oraz zobaczy prezentacj przedstawiaj帷 najnowsze dzieje plac闚ki. Nast瘼nie rozpocz窸a si oficjalna cz窷 uroczysto軼i. Dyrektor Filomena G鏎ecka – Bedla zaakcentowa豉, 瞠 wprowadzona w „czw鏎ce” strategia pracy dydaktyczno – wychowawczej przynosi oczekiwane rezultaty. Efektem s liczne sukcesy na polu naukowym, sportowym i artystycznym. Wysok jako嗆 potwierdzaj te zdobyte certyfikaty (m.in. Szko豉 z klas) czy niedawno nadany przez Podkarpackiego Kuratora O鈍iaty tytu Szko豉 przyjazna utalentowanym uczniom (jeste鄉y jedyn uhonorowan w ten spos鏏 szko陰 podstawow w naszym wojew鏚ztwie). Na zako鎍zenie swojego wyst徙ienia Pani Dyrektor z這篡豉 podzi瘯owanie w豉dzom miasta – za ci庵陰 trosk o szko喚, co przek豉da si m.in. na nieustann zmian wygl康u budynku i warunk闚 pracy. Najnowszym powodem do dumy w tej dziedzinie jest zako鎍zony w豉郾ie remont elewacji. Z kolei Magdalena Lehnart, naczelnik Wydzia逝 Edukacji i Kultury Fizycznej Urz璠u Miasta Jaros豉wia, podzi瘯owa豉 wszystkim nauczycielom za wysoki poziom kszta販enia i dba這嗆 o wszechstronny rozw鎩 ka盥ego ucznia. Podkre郵i豉, 瞠 w這darze miasta s dumni z osi庵ni耩 i stylu pracy SP nr 4.
     Ostatnim punktem wsp鏊nego 鈍i皻owania by program artystyczny pt. Pi瘯no przyrody w tw鏎czo軼i Stefana 疾romskiego. Uczniowie klas V i VI oraz jedna pierwszoklasistka ukazali cztery pory roku w literackim uj璚iu patrona szko造. Wra磧iwo嗆 autora Ludzi bezdomnych pozwala豉 dostrzega mu detale urok闚 natury – tak odmienne wiosn, latem, jesieni i zim. We wspomnieniach 疾romskiego przewija造 si miejsca szczeg鏊nie mu bliskie, do kt鏎ych powraca przez ca貫 swoje 篡cie. Mowa tu o ukochanej Ziemi 安i皻okrzyskiej, gdzie pisarz si urodzi i wychowa. Wyg這szone przez uczni闚 s這wo uzupe軟ia造 piosenki oraz prezentacja multimedialna. Cz窷 artystyczn (oprawa literacka, muzyczna, plastyczna, techniczna i multimedialna) przygotowali nauczyciele: Lidia Wojtyna, Gra篡na Prusinowska, Barbara Iwasieczko, Marzanna B豉huta i Grzegorz Kulas.

安i皻o Szko造 2012/2013