KRONIKA - 1999/2000

2000/20012001/20022002/20032003/2004

1 września 1999 - Nowy rok szkolny

Rok szkolny 1999/2000 powitaliśmy w zreformowanej, sześcioklasowej szkole podstawowej.

Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego Pani Dyrektor mgr Filomena Górecka-Bedla powitała 567 uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz przedstawiła wicedyrektorów: mgr Marię Dziaduś i mgr Elżbietę Zabłocką.

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zatrudnionych jest 48 nauczycieli i 6 pracowników administracyjnych.

28 października 1999 - Pasowanie na ucznia

Dziś w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Do pasowania przystąpiło 121 uczniów, wychowanków pań: mgr Krystyny Brzuchacz, mgr Agnieszki Gwóźdź, mgr Magdaleny Mazur, mgr Małgorzaty Rogały, mgr Anny Skowrońskiej.

Aktu pasowania dokonały: dyrektor mgr Filomena Górecka-Bedla – zastępca mgr Elżbieta Zabłocka.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

13 października 1999 - Dzień Edukacji Narodowej

"Jakże nie pisać wiersza, jakże nie płonąć w podzięce za światło, co się rozszerza, za dar najpiękniejszy, za wiedzę".

Wierszem i piosenką uczcili uczniowie Święto Edukacji Narodowej. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem p. mgr Grażyny Prusinowskiej i p. mgr Barbary Iwasieczko. Późnym popołudniem odbyło się spotkanie towarzyskie, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły.

20 listopada 1999 - Święto Szkoły i Patrona

Nadszedł ten dzień – Święto Szkoły i jej Patrona, a jednocześnie 35-lecie szkoły. Dziś wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św., celebrowanej przez O. Przeora J. Kruczka i O. Macieja. Po mszy uczniowie wrócili do szkoły i wzięli udział w uroczystym apelu pt. "Stefan Żeromski, malarz kwiatów" przygotowanym przez p. mgr Teresę Zwarycz, p. mgr Teresę Haduch i uczniów klas szóstych. W czasie apelu podsumowane i nagrodzone dyplomami zostały konkursy przeprowadzone w dniach 13-20 listopada:

konkurs plastyczny "Moja Szkoła",

konkurs na najciekawszą gazetkę klasową o Patronie Szkoły,

konkurs klas VIII "1 z 12" na temat "Stefan Żeromski – życie i twórczość".
Wydarzeniem tego dnia była wieczornica pt. "Zostawiłem tu po sobie dobre wspomnienie...", do której scenariusz i oprawę przygotowały: p. Lidia Wojtyna i p. mgr Barbara Iwasieczko, a przedstawili uczniowie klas VIII.

W popołudniowym spotkaniu wzięli udział:
władze miasta reprezentowane przez: p. Roberta Wiśniewskiego, p. Janusza Szkodnego, p. Bogdana Wołoszyna,
  przedstawiciele kuratorium - p. Elżbieta Ćwierz- Superson,

dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów,

nauczyciele emerytowani i nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole,
nauczyciele i pracownicy szkoły.

22 grudnia 1999 - Boże Narodzenie

"Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy"

W podniosły, świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie recytacją poezji i wdzięcznym śpiewem kolęd. Nie zabrakło również serdecznych życzeń, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. W klasach odbyło się spotkanie wychowawców z wychowankami. Były gorące życzenia, wspólne kolędowanie i poczęstunek przygotowany przez rodziców. W radosnej atmosferze upłynęło również spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników szkoły.

Styczeń 2000 - Karnawał

W ostatni rok kończącego się stulecia weszliśmy pełni optymizmu bawiąc się radośnie na zabawach zorganizowanych w poszczególnych grupach wiekowych. Pod czujnym okiem swoich pań przy dźwiękach orkiestry bawili się uczniowie klas I – III. W kolorowym tłumie przebierańców trudno było rozpoznać poszczególne dzieci, którym rodzice przygotowali pomysłowe stroje.

W grupie klas IV – V w trakcie balu karnawałowego odbyło się szereg konkursów. Wybierano Miss i Mistera balu, najlepiej tańczącą parę i najbardziej pomysłowy strój.

Klasy VI – VIII bawiły się na dyskotece.

1 marca 2000 - Pierwszy Dzień Wiosny

Święto Wiosny to święto radości, śmiechu i wesołej zabawy. Uczniowie naszej szkoły witali wiosnę w barwnych, pomysłowych strojach na wspólnie zorganizowanej imprezie. Było dużo muzyki, piosenek, tańców i konkursów. Na zakończenie barwny korowód pożegnał zimę paląc "Marzannę".

Marzec 2000 - Wielkanoc

Środa Wielkiego Tygodnia była okazją do składania sobie wielkanocnych, gorących życzeń. Społeczność uczniowska klas IV i V zorganizowała wspólne spotkanie z wychowawcami, na które rodzice przygotowali świąteczne babki i mazurki. Po uroczystej akademii przygotowanej przez klasę IV a odbyło się spotkanie wszystkich pracowników szkoły.

26 kwietnia 2000 - "Wezwany z dalekiego kraju"

Tak nazwał siebie Karol Wojtyła w pierwszym przemówieniu po wyniesieniu na tron papieski.

Te słowa Jego Świątobliwości Jana Pawła II posłużyły za tytuł szczególnego programu przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod nadzorem p. Lidii Wojtyny na uroczystą sesję Rady Miasta, nadającą Ojcu Świętemu zaszczytne miano "Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia".

Poczuliśmy się wyjątkowo zaszczyceni tym, ze nasza szkoła została wyróżniona przez Urząd Miasta do przygotowania tego programu.

3 maja 2000 - Konstytucja 3 Maja

"Oj Ty dniu radosny,
O Ty trzeci maju
Zapachniałeś kwieciem
W całym polskim kraju"

Historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprezentowali uczniowie klas IV pod nadzorem p. Irena Kornak na uroczystym apelu w dniu 30 kwietnia. W dniu 3 Maja delegacja uczniów wraz ze Sztandarem Szkoły brała udział w uroczystościach miejskich. Uczestniczyli we Mszy św. w Kościele Królowej Polski i złożyli kwiaty przed pomnikiem.

4 czerwca 2000 - Wszystkie dzieci nasze są!

Połączyliśmy obchody Dnia Dziecka ze Świętem Sportu, ponieważ nic nie sprawia dzieciom więcej radości niż zabawa i ruch na świeżym powietrzu.

21 czerwca 2000 - Zakończenie roku szkolnego