KRONIKA - 2001/2002

1999/20002000/20012002/20032003/2004

3 września 2001 - Nowy rok szkolny

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2001/2002.

14 września 2001 - Sprzątanie Świata

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie Świata".

Porządkowali plac wokół szkoły, boisko, ulicę Żeromskiego i Park Miejski.

14 października 2001 - Dzień Edukacji Narodowej

Niekonwencjonalnym programem artystycznym uczcili uczniowie Dzień Nauczyciela. Zaprezentowali pokaz mody dla uczniów i nauczycieli w różnych epokach oraz pokaz pomocy szkolnych. Obie prezentacje poparte były humorystycznym podkładem słownym. Cały program wywoływał salwy śmiechu wśród widzów.

11 listopada 2001 - Święto Niepodległości

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się 9 listopada 2001 r.

Delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach z okazji tego święta w dniu 11 listopada 2001 r.

20 listopada 2001 - Święto Szkoły i Patrona

"Wróćmy do tego co jest wieczne, dobre, wiecznie piękne" - Stefan Żeromski

listopad 2001 - Andrzejki

Stało się już tradycją, że zabawa andrzejkowa dla klas IV i VI to nie tylko wróżby i tańce. Uczniowie postanowili przy pomocy rodziców, którzy zajęli się przygotowaniem smakowitych ciast i ich sprzedażą, przeznaczyć zgromadzone pieniądze na paczki mikołajkowe.

5 grudnia 2001 - Mikołajki

Dziś naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodyczami. Oprócz tego w poszczególnych klasach odbyły się Mikołajki.

Grudzień 2001 - Boże Narodzenie

"Dziś  opłatkiem się łamiemy

I życzymy bliskim

Żeby pokój był na ziemi

I niósł miłość wszystkim".

Słowa te były mottem przewodnim uroczystego apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia, na którym spotkali się wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie.

Styczeń 2002 - Jasełka

W styczniu 2002 r. Członkowie koła literackiego działającego w naszej szkole pod opieką wychowawców mgr Krystyny Brzuchacz i mgr Anny Zabłockiej, przedstawili na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury programu jasełek pt. "Przybieżeli do Betlejem...".

Jasełka wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali dyplom i pamiątkową maskotkę.

Styczeń 2002 - Zabawa Choinkowa

Wiele radości sprawiła uczniom klas I – III zabawa choinkowa. Wszystkie dzieci starały się w tym dniu przebrać w strój ulubionego bohatera z bajki lub inną postać fantastyczną. I nagle w szkole pojawiło się mnóstwo elfów, królewien, rycerzy, kowboi, wróżek a nawet niezwykłych zwierzątek.

21 marca 2002 - Pierwszy Dzień Wiosny

Śmiech, zabawa i radość towarzyszyły pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny.

Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach. Uwieńczeniem tego dnia było spalenie Marzanny – symbolu zimy.

27 marca 2002 - Wielkanoc

"Niech na Święta Wielkanocne

w radosną niedzielę,

Wesołego Alleluja

Da Pan Jezus wiele"

Kwiecień 2002 - Dzień Ziemi

Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Dzień Ziemi". Przed budynkiem szkolnym uczniowie klas szóstych zasadzili krzewy.

3 maja 2002 - Konstytucja 3 Maja

"O, ty dniu radosny,

O ty trzeci maju,

Zapachniałeś kwieciem

W całym polskim kraju"

M. Konopnicka

30 kwietnia 2002 r. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w uroczystym apelu, a 3 maja delegacja uczestniczyła w miejskich obchodach tego święta.

26 maja 2002 - Dzień Matki

"Jest takie słowo, słowo jedno,
przed którym inne słowa bledną
słowo, co nigdy nie zawodzi
wiernie i czule do ostatka,
najbliższe sercu, najpiękniejsze,
jedno jedyne słowo - Matka

Uczniowie klas piątych wierszem i piosenką uczcili święto swoich mam na uroczystej akademii.

1 czerwca 2002 - Dzień Dziecka

Czerwiec 2002 - Pożegnanie klas szóstych

"Zostawiam tu po sobie dobre wspomnienie

dobre wspomnienie to szczęście".

Stefan Żeromski