English version

sp4jaroslaw.w.interia.pl

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

40-lecie

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

GALERIA - 08 maja 2007 (wtorek) - wycieczka uczniów z koła informatycznego
                   i dziennikarskiego do Rzeszowa.
 

 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła informatycznego prowadzonego przez
p. Grzegorza Kulas oraz na zajęcia koła dziennikarskiego, które prowadzi p. Piotr Czech
8 maja (wtorek) uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Z naszą grupą pojechało również 10 uczniów z koła dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu (pod opieką pani Agaty Magnowskiej). Celem wycieczki było zwiedzanie studia Telewizji Rzeszów, Radia Rzeszów, redakcji Gazety Codziennej "Nowiny", oraz nowoczesnej pracowni komputerowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. "Punktem kulminacyjnym", a zarazem niespodzianką był McDonald's.
Zwiedzając kolejne redakcje, uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarzy telewizyjnych, radiowych i prasowych oraz m.in. montażystów, dźwiękowców i osób składających gazetę. Poznali kolejne etapy przygotowania audycji i czasopisma. Zdjęcie z wizyty w redakcji "Nowin" ukazało się w gazecie 9 maja 2007 roku (fotografia poniżej).
Natomiast w Radiu Rzeszów dziennikarze zaproponowali nagranie płyty w studio muzycznym. Uczennice klasy IV - Izabela Musur i Natalia Iwasieczko zaśpiewały piosenkę "Psalm dla Ciebie", a Adrianna Gamrat z klasy V wyrecytowała fragment wiersza "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza. Występ został zarejestrowany przez profesjonalny sprzęt, a następnie nagrana płyta.