English version

sp4jaroslaw

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

Święto Szkoły

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

WYDARZENIA

 

Rok szkolny 2013/2014

 

 

Galeria na dole strony

 
7 lutego 2014r.
Szkolny Dzień Matematyki

NA WESOŁO I POWAŻNIE

 

   Po raz kolejny wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Szkolnym Dniu Matematyki. Tegoroczne święto królowej nauk odbyło się 7 lutego i, jak zwykle, stało się sposobnością do wesołego i poważnego spojrzenia na przedmiot, bez znajomości którego trudno poradzić sobie w życiu.

    Dzień ten poprzedziły liczne konkursy związane z matematyką. Klasy czwarte i piąte uczestniczyły np. w zmaganiach dotyczących matematycznych zagadek. We wszystkich oddziałach odbyły się lekcje matematyki w języku niemieckim i angielskim, dzieci wykonały też obcojęzyczne plakaty na ten temat. W ramach techniki piątoklasiści zrobili mozaiki matematyczne, wyeksponowane na korytarzu III piętra. Powstały też gazetki poświęcone m.in. wybitnym matematykom i sukcesom uczniów w dziedzinie wspomnianego przedmiotu. Na każdym przedmiocie 7 lutego była mowa o liczbach, rachunkach, figurach geometrycznych itp. W Szkolny Dzień Matematyki zaangażowali się także najmłodsi uczniowie (klas 1-3), aktywnie uczestnicząc w specjalnych lekcjach. Polegały one np. na zabawach dydaktyczno- ruchowych na temat figur geometrycznych, układaniu matematycznych rymowanek oraz obliczeniach zegarowych.

Zmagania najstarszych

   Kulminacją Dnia Matematyki był trzyetapowy konkurs dla szóstoklasistów. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Każdy uczestnik otrzymał 3 kartki oznaczające tzw. szanse. Zła odpowiedź lub jej brak kosztował utratę szansy. Punkty zdobyte podczas I i II etapu gry zasilały konto klasy, do której uczęszczał dany zawodnik. W III etapie uczniowie zdobywali punkty na własne konto i walczyli
o indywidualne zwycięstwo. Po ostrej rywalizacji, która wzbudzała wśród uczniów wiele emocji, jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: klasa VI d
II miejsce: klasa VI c
III miejsce: klasa VI b
IV miejsce: klasa VI a
 

Indywidualnie najlepszy okazał się Dominik Bartnik z VI c, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Wolański  z VI d, na III  Aleksander Inglot z VI b.
   Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i nagrodami rzeczowymi. Każdy uczeń uświadomił sobie natomiast, że matematyka to podstawa, bez opanowania której trudno funkcjonować w zwykłym, codziennym życiu.

 

Galeria

 

 
 

 

   
   
   
 
 
   
 

 

 

© sp4j - 2014