◊ MATEMATYKA rok szkolny 2015/2016

Szkolny Dzień Matematyki 2015/2016

Szkolny Dzień Matematyki to coroczne święto, które ma pokazać uczniom, że przedmiot ten nie jest taki straszny jak mogłoby się wydawać. A matematyka potrzebna jest nam w każdej sytuacji. Obchody tego dnia odbyły się 11 lutego.
Na początek uczniowie klas VI stanęli do matematycznych zmagań w turnieju "1 z 12". Pytania konkursowe wcale nie były łatwe. Turniej składał się z trzech etapów. W wyniku zaciętej rywalizacji, jury ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce - klasa VI c
II miejsce - klasa VI a
III miejsce - klasy VI b i VId

Ciekawym punktem programu też była prezentacja pokazująca zastosowanie królowej nauk w życiu codziennym. Okazją do niezłej zabawy było łączenie poszczególnych elementów domu z figurami geometrycznymi. Uczniowie zmagali się też w układaniu kostki Rubika na czas. Ponadto odbył się konkurs skojarzeń -wymawiane słowa widownia miała dopasować do pojęć matematycznych.
Obchody Dnia Matematyki przygotowali nauczyciele tego przedmiotu. Oni też zasiedli w komisji oceniającej poszczególnych zawodników reprezentujących zespoły klasowe.
Indywidualnie najlepszy okazał się Patryk Jarosiński z klasy VI c, na drugim miejscu uplasował się Patryk Krzanowski - również z VI c, natomiast trzecie miejsce zajął Bartosz Bal z klasy VI a.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uświadomili sobie, jak potrzebna w życiu codziennym jest matematyka.
W tym dniu w szkole na wszystkich przedmiotach była mowa o liczbach, figurach geometrycznych, działaniach matematycznych i obliczeniach zegarowych.

Galeria Zdjęć ....kliknij !!!

Szkolny Dzień Matematyki 2014/2015

Na każdym przedmiocie 5 marca była mowa o liczbach, rachunkach, figurach geometrycznych itp. Tego dnia wszystkie lekcje związane były z matematyką, dzieci wykonały też obcojęzyczne plakaty na ten temat. Powstały też gazetki poświęcone m.in. wybitnym matematykom i sukcesom uczniów w dziedzinie wspomnianego przedmiotu.

Szóstoklasiści wzięli udział w trzyetapowym turnieju „1 z 8”. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Uczestnicy otrzymali 3 kartki oznaczające tzw. szanse. Zła odpowiedź lub jej brak kosztował utratę szansy. Punkty zdobyte podczas I i II etapu gry zasilały konto klasy, do której uczęszczał dany zawodnik. W III etapie uczniowie zdobywali punkty na własne konto i walczyli
o indywidualne zwycięstwo. Po ostrej rywalizacji, która wzbudzała wśród uczniów wiele emocji, jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: klasa VI b
II miejsce: klasa VI c
III miejsce: klasa VI d
IV miejsce: klasa VI a

Indywidualnie najlepsza okazała się Weronika Pieszko z VI d, na drugim miejscu uplasowała się Weronika Florek z VI b, a na III - Karol Dębicki z VI c.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i nagrodami rzeczowymi. Uczniowie uświadomili sobie, że matematyka to podstawa, bez opanowania której trudno funkcjonować w zwykłym, codziennym życiu.

Galeria Zdjęć ....kliknij !!!