◊ rok szkolny 2016/2017

DNI EUROPEJSKIE PO POLSKU

Od 14 lat w naszej szkole odbywają się Dni Europejskie. Za każdym razem mamy okazję bliższego poznania poszczególnych państw Unii Europejskiej. Tym razem święto odbyło się
 23 i 24 maja 2016 roku i poświęcone zostało w całości Polsce.

W poprzednich latach każdy z zespołów klasowych prezentował inny kraj UE. W ten sposób w ciągu kilku lat można było poznać wszystkie państwa członkowskie – ich geografię, kulturę, sztukę, kuchnię, edukację i zwyczaje. Tym razem całe przedsięwzięcie poświęcone było wyłącznie naszej Ojczyźnie – m.in. z racji 1050. rocznicy chrztu. Uczniowie klas piątych i szóstych zaprezentowali inscenizacje legend polskich oraz wzięli udział w konkursach wiedzy związanych z geografią
 i historią kraju nad Wisłą. Jak co roku, Dniom Europejskim towarzyszył też konkurs piosenki obcojęzycznej. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice klasy VI d, Roksana Szkoła i Martyna Nycz.

więcej zdjęć - kliknij

Witaj Unio!

19 i 20 maja 2015 r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnych Dni Europejskich. Pierwszego dnia uczniowie klas szóstych zaprezentowali inscenizacje na temat Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii
i Włoch. Głównym celem prezentacji było zapoznanie dziewcząt i chłopców z niektórymi państwami Unii Europejskiej. Po przybliżeniu kultury i zwyczajów tych czterech państw, widzowie wyszli uśmiechnięci
i ubogaceni nową wiedzą. Natomiast drugiego dnia w konkursie wiedzy o wybranych państwach UE zmagali się uczniowie klas piątych. Wykazali się bardzo szczegółową wiedzą na temat położenia, kultury, znanych postaci, instrumentów muzycznych, potraw, muzyki, itp - krajów UE.

Cała galeria zdjęć ... kliknij

21 -22 maja 2014r  Szkolne Dni Europejskie.

Szkolne Dni Europejskie stały sie już w naszej szkole tradycją.

Dni te poprzedziły konkursy związane z UE: "Piosenki europejskiej" i "Wiedzy o krajach anglojęzycznych - organizowane przez nauczycielki języka angielskiego.Uczniowie klas czwartych wykonali plakaty na temat "10 lat Polski w Unii Europejskiej" i rysunki najciekawszych zabytków państw UE, które ozdobiły korytarze szkolne. Pierwszego dnia, pani Dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia Szkolnych Dni Europejskich. Ogłoszono wyniki i rozdano dyplomy uczniom, ktorzy zajęli czołowe miejsca w konkursach. Kulminacją tego dnia był program słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych, który przedstawiał historię powstania UE. Uczniowie prezentujący poszczególne państwa mieli piękne stroje wykonane przy pomocy rodziców. W przerwach prezentacji zebrani wysłuchali piosenek, które zwyciezyły w konkursie.

Drugiego dnia odbyła się debata pod hasłem "10 lat Polski w Unii Europejskiej", w ktorej uczestniczyli uczniowie klas piatych i szóstych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na ten temat oraz zobaczyli jak zmieniło się nasze Podkarpacie w czasie ostatnich lat. Ostatnim punktem drugiego dnia był Turniej Wiedzy klas piątych o krajach, które razem z Polską, 1 maja 2004 roku dołączyły do UE. Każdą klasę reprezentowała pięcioosobowa drużyna. Po ostrej rywalizacji, która wzbudzała wśród uczniów wiele emocji, jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - klasa V b
II miejsce - klasa V c
III miejsce - klasa V d
IV miejsce - klasa V a
Szkolne Dni Europejskie zakończyło uroczyste odśpiewanie "Ody do radości".

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ  .... kliknij