◊ BIBLIOTEKA rok szkolny 2014/2015 REGULAMIN  LEKTURY

 
 

Lektury klasy I

Bahdaj Adam – Pilot i ja
Brzechwa Jan – Brzechwa dzieciom
Buczkówna Mieczysława – Szaraczek
Duszyńska Julia – Cudaczek – Wyśmiewaczek
Grabowski Jan – Czarna owieczka
Janczarski Czesław – Jak Wojtek został strażakiem
Januszewska Hanna – Kopciuszek
Jaworczakowa Mira – Jacek, Wacek i Pankracek
Konopnicka Maria – Co słonko widziało
Konopnicka Maria – Na jagody
Kownacka Maria – Kukuryku na ręczniku
Kownacka Maria – Plastusiowy pamiętnik
Łochocka Hanna – O wróbelku Elemelku
Papuzińska Joanna – Nasza mama czarodziejka
Porazińska Janina – Psotki i Śmieszki
Szelburg-Zarembina Ewa – Najmilsi
 

Lektury klasy II
Andersen Hans Christian – Dziecię elfów
Centkiewiczowie Alina i Czesław – Zaczarowana zagroda
Grabowski Jan – Puc, Bursztyn i goście
Kleniewska-Kowaliszyn Krystyna – Magda, Paweł i Ty
Knutsson Gösta – Przygody Filonka Bezogonka
Krüger Maria – Karolcia
Michałkow Sergiusz – Nie płacz koziołku
Milne Alan Aleksander – Kubuś Puchatek
Perrault Charles – Bajki
Porazińska Janina – Szewczyk Dratewka
 
Lektury klasy III
Andersen Hans Christian – Baśnie
Centkiewicz Czesław – Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Chotomska Wanda – Dzieci pana Astronoma
Jaworczakowa Mira – Oto jest Kasia
Klechdy domowe – wybór Hanny Kostyrko
Kownacka Maria – Kajtkowe przygody
Lindgren Astrid – Dzieci z Bullerbyn
Makuszyński Kornel – Awantura o Basię
Pisarski Roman – O psie, który jeździł koleją
Ratajczak Józef – Ziarenka maku
U złotego źródła – wybór Stefanii Wortman
 
Lektury klasy IV
Brzechwa Jan – Akademia pana Kleksa
Collodi Carlo – Pinokio
Grimm Wilhelm i Jakub – Baśnie
Kern Ludwik Jerzy – Ferdynand Wspaniały
Konopnicka Maria – O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Korczak Janusz – Król Maciuś Pierwszy
Korczakowska Jadwiga – Spotkanie nad morzem
Lagerlöf Selma – Cudowna podróż
Sienkiewicz Henryk – Janko Muzykant
Lektury klasy V
Markowska Wanda – Mity Greków i Rzymian
Molnar Ferenc – Chłopcy z Placu Broni
Nienacki Zbigniew – Pan Samochodzik i Templariusze
Niziurski Edmund – Sposób na Alcybiadesa
Sienkiewicz Henryk – W pustyni i w puszczy
Twain Mark – Przygody Tomka Sawyera
 
Lektury klasy VI
Burnett France Hodgson – Tajemniczy ogród
Dąbrowska Maria – Marcin Kozera
Dickens Charles – Opowieść wigilijna
Jurgielewiczowa Irena – Ten obcy
Konopnicka Maria – Wybór nowel
Makuszyński Kornel – Szatan z siódmej klasy
Musierowicz Małgorzata – Kłamczucha
Orzeszkowa Eliza – Wybór opowiadań
Prus Bolesław – Anielka
Prus Bolesław – Wybór nowel
Saint-Exupery Antoine de – Mały książę
Sienkiewicz Henryk – Wybór nowel
 
© sp4j - 2015r