English version

sp4jaroslaw

 

 

 O NAS

O szkole

Kadra

Kronika
Historia

Patron

 INFORMATOR

Wydarzenia

Plan lekcji

Kontakt z nami

 SERWISY

Świetlica

Biblioteka

Pedagog

Rzecznik Praw Ucznia

 DZIAŁALNOŚĆ

Samorząd Uczniowski

Koła zainteresowań

Gazetka szkolna

Euroczwórka

Sport

 KLASYFIKACJA

Statystyka

Najlepsi uczniowie

Sukcesy uczniów

Złoci absolwenci

 ROZMAITOŚCI

Galeria

Święto Szkoły

Nasze miasto

Bezpieczeństwo

Ciekawe strony

Święto Szkoły i Patrona

Harmonogram uroczystości

Rok szkolny 2012/2013

 

 
 

O ŻEROMSKIM I NIE TYLKO

 

     Jak co roku nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu obchodzili jej święto. Tym razem odbyło się ono 27 listopada.

Dzień 20 listopada (wtedy właśnie, w roku 1925 zmarł Stefan Żeromski) oraz 12 grudnia (dzień oddania do użytku szkoły w roku 1964) jest dla nas bardzo ważny. U zbiegu tych dat, co roku obchodzone jest Święto Szkoły i jej Patrona – czas wspomnień historii naszej placówki oraz biografii Stefana Żeromskiego. Tym razem uroczystość obchodzona była w ostatni wtorek listopada.
Z tej okazji, zamiast zwykłych lekcji, odbyły się spotkania z wychowawcami, podczas których dzieci lepiej poznały dzieje „Czwórki”. Uczniowie obejrzeli też kroniki szkolne oraz prezentację multimedialną dotyczącą minionych lat.
O godzinie 10 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej wszyscy pracownicy i uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy św. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się część oficjalna. Gości przywitała Pani Dyrektor Filomena Górecka – Bedla. Podkreśliła, że szkoła może poszczycić się wieloma wartościowymi i cenionymi absolwentami – takimi jak uczestnicy uroczystości - Wiceburmistrz Bogdan Wołoszyn i Ojciec Jacek Skupień. Pan Wiceburmistrz podczas swojego przemówienia podkreślił, że Szkoła Podstawowa nr 4 jest liderem jeśli chodzi o wyniki nauczania oraz sukcesy naukowe, sportowe
i artystyczne.
Po części oficjalnej przyszedł czas na spektakl „Szczęśliwi, którzy mają dobre wspomnienia” w wykonaniu uczniów.
W role członków rodziny Stefana Żeromskiego, a także jego znajomych, wcielili się młodzi aktorzy z klasy VI b i V c: Weronika Brzozowska, Małgorzata Piśko, Emilia Matrejek, Patrycja Kudyba, Katarzyna Duszyńska, Aleksandra Mikłasz, Aleksandra Podgórecka, Bartosz Cisek i Wiktor Pasternak. Spektakl był urozmaicony piosenkami w wykonaniu uczennic klas V c i V d: Katarzyny Wygnaniec, Katarzyny Bednarz i Julii Zarzeckiej. Przedstawienie zostało powtórzone 3 grudnia
z myślą o rodzicach, którzy nie mogli uczestniczyć w Święcie Szkoły.

 

Galeria

 

 

foto: Grzegorz Kulas

 

© sp4j - 2013